Pierce Brosnan (70 l.), przyznał się do zejścia ze szlaku w obszarze termalnym podczas listopadowej wizyty w Parku Narodowym Yellowstone w Stanach Zjednoczonych. Aktor został przyłapany po opublikowaniu zdjęć w Internecie, które zidentyfikowali internauci.

Pierce Brosnan został ukarany grzywną w wysokości 500 dolarów i sąd nakazał mu przekazanie darowizny w wysokości 1000 dolarów na rzecz Yellowstone Forever – organizacji non-profit wspierającej park. Słynny „James Bond” dostał również 2-letni wyrok w zawieszeniu.

Syn Pierce’a Brosnana to prawdziwy przystojniak

Jak donosi HollywoodReporter.com Pierce Brosnan spacerował (w celach prywatnych) 1. listopada po niedostępnym terenie w Mammoth Terraces w północnej części Parku Narodowego Yellowstone, w pobliżu linii granicznej stanów Wyoming-Montana.

Z akt sądowych wynika także, że gwiazdor opublikował na swoim Instagramie zdjęcia, na których stoi na Mammoth Terraces. Malowniczym miejscu z inkrustowanymi minerałami – gorącymi źródłami bulgoczącymi ze zbocza wzgórza.

Pierce Brosnan skazany

Według raportu – wychodzenie poza granice szlaków w takich obszarach może być niebezpieczne. Niektórzy ulegają poważnym poparzeniom w wyniku ignorowania znaków ostrzegawczych.

Pierce Brosnan dziękuje żonie za 25 lat miłości

Jako ekolog mam najwyższy szacunek i miłość do naszego świata przyrody. Popełniłem jednak impulsywnie błąd — którego nie traktuję lekko — wchodząc do pokrytego śniegiem obszaru termalnego w Parku Narodowym Yellowstone, aby zrobić zdjęcie. Nie widziałem znaku „Wstęp wzbroniony”, który ostrzegałby przed niebezpieczeństwem, ani też nie spacerowałem po najbliższej okolicy. Głęboko żałuję mojego przewinienia i serdecznie przepraszam wszystkich za naruszenie tej wrażliwej strefy. Należy dbać o Yellowstone i wszystkie nasze parki narodowe i je chronić, aby wszyscy mogli się nimi cieszyć, napisał w oświadczeniu na Instagramie Pierce Brosnan.

Zajrzyj do galerii zdjęć poniżej: