Piotr Kupicha od lat działa na polskiej scenie muzycznej jako lider zespołu Feel. Natomiast na początku kariery grał w zespole Sami. Okazuje się, że wówczas rozstanie z dotychczasową wytwórnią okazało się bolesne i kosztowne.

Tak mieszka Piotr Kupicha z Eweliną Sienicką! Urocze katowickie mieszkanie (ZDJĘCIA)

Piotr Kupicha miał poważne kłopoty finansowe

Artysta w rozmowie z Pomponikiem przyznał, że nie przeczytał dokładnie umowy z wytwórnią, co miało dla niego przykre konsekwencje.

Myślę, że to jest bardzo ważne, by podpisywać kontrakty niezłodziejskie. Często młodzi ludzie po różnych talent show musieli podpisywać kontrakty takie, że wytwórnia zabiera 80 procent. Ja taki haracz zapłaciłem w zespole Sami – powiedział Piotr Kupicha.

Piotr Kupicha pokazał syna! Kupił dziecku na 18-nastkę samochód

Wspomina, że kiedy powiedział o odejściu, wytwórnia wystawiła mu wysoki rachunek: „Pamiętam, że powiedziałam mojemu wydawcy, że chcę się uwolnić od umowy, którą podpisałem. I dostałem informację, że muszę zapłacić tyle i tyle pieniędzy”. 

Pamiętam, że kupiłem sobie samochód za pieniądze z ZAiKS-u, coś tam jeszcze, wszystko musiałem sprzedać, żeby Feel mógł zacząć. W umowie było zapisane, że jeśli ja chcę działać nie w tej wytwórni, muszę zapłacić karę finansową. No i z showbiznesową zimną krwią wydawca taką kwotę powiedział – ujawnił  Kupicha.

Na szczęście zespół Feel szybko się wypromował, dzięki przede wszystkim utworze „Jak anioła głos”. Mimo tego musiał dużo koncertować, żeby spłacić dług:

„Nie byłem dumny z tego, jak to się odbywało w tym 2007-2008 r. Nawet nie wiedziałam, w jakiej miejscowości gramy. Przyznaję się, że graliśmy wtedy czasem z playbacku. Żałuję, że nie graliśmy trochę mniej. Menedżerowie wtedy kontraktowali koncerty. Nie wyrabiałam już głosowo, bo graliśmy praktycznie cały czas. Nie zdawałem sobie sprawy, że o te struny głosowe trzeba dbać. Potem już wiedziałem, czego nie chcę. Ważne, żeby czytać umowy” — tłumaczył.

Piotr Kupicha z żoną świętował 10 urodziny córki (ZDJĘCIA)

 Piotr Kupicha, Clodie, Feel, SK:, , fot. AKPA

Piotr Kupicha, fot. Piętka Mieszko/AKPA

 Feel, Piotr Kupicha, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA