To ona dotyka nas bezpośrednio, a na dodatek może ozdabiać łóżko. Po jaką w takim razie warto sięgnąć?

Pościel, która nigdy się nie gniecie

Pierwszym i niezwykle ważnym argumentem, przemawiającym za wyborem nowoczesnej pościel, jest jej zdolność do zachowania pięknego wyglądu bez specjalnych zabiegów z naszej strony. Na pewno każdy z nas pamięta mamę lub babcię, które mozolnie krochmaliły, maglowały i prasowały pościel. Niestety, było to zajęcie pracochłonne i wyczerpujące. Dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybór nowoczesnej pościeli, z materiałów, które nie ulegają zagnieceniu.

Przykładem takiej tkaniny jest kora, która ma specyficzną strukturę, którą zawdzięcza swojemu naturalnemu pochodzeniu. Produkowana jest bowiem z bawełnianych nici, które odporne są na rozciąganie, wysokie temperatury, pranie czy ugniatanie. Dzięki temu pościel z kory zawsze zachowuje swój piękny, pierwotny wygląd, a na dodatek posiada wszystkie inne właściwości bawełnianych materiałów. Co do nich należy?

Hipoalergiczna pościel na każdą porę roku

Bawełna jest jednym z najbardziej popularnych materiałów, które wykorzystywane są do produkcji odzieży, pościeli czy też materiałów użytkowych. Nic dziwnego, gdyż odznacza się ona szeregiem istotnych zalet. Które z nich sprawiają, że tak chętnie wybieramy ją na noc?

W pierwszej kolejności pościel bawełniana jest przyjemna w dotyku, miękka i przewiewna. Dzięki temu ani latem podczas upałów, ani zimą w czasie włączonych kaloryferów nie pocimy się pod nią i nie spędzamy nocy, przewracając się z boku na bok w nieprzyjemnym otoczeniu. Co więcej, ma właściwości hipoalergiczne, co sprawia, że idealnie nadaje się dla osób uczulonych na roztocza.

Zalety bawełnianej pościeli to także jej duża wytrzymałość i możliwość prania w wysokiej temperaturze. Dzięki temu łatwo można usunąć z niej wszelkiego rodzaju drobnoustroje, co przekłada się na lepsze zdrowie dzieci i dorosłych, którzy pod nią śpią.

Pościel na ciepłe i chłodne dni

Wybierając pościel, można także pokusić się o jej dobór na cieplejsze lub chłodniejsze dni, aby zapewniała odpowiednie poczucie w czasie upałów, jak i zimnych wieczorów. To doskonałe rozwiązanie, które jeszcze bardziej zwiększy komfort w czasie każdej nocy.

Przykładem pościeli na zimę będzie pościel flanelowa, która jest grubsza, bardziej “mięsista”, a jednocześnie miękka i przyjemna w dotyku. Ma w sobie wyjątkowy urok, kiedy można się nią otulić w czasie chłodnej nocy. Z kolei pościel satynowa to idealne rozwiązanie na lato, zwłaszcza dla osób, które oprócz poczucia przyjemnego chłodu i gładkości, chciałyby też urządzić swoją sypialnię z jak największym gustem. Satynowa pościel odznacza się bowiem klasycznym, pięknym wyglądem i zachwyci każdego, kto marzy o stylowej sypialni.

Wygląd tak samo ważny jak wygoda

Na koniec warto dodać, że pościel powinna pasować do wystroju wnętrza i gustu właścicieli. Dlatego też producent pościeli Nyks oferuje szeroki wybór modeli, wzorów i kolorów, pozwalający na znalezienie dla siebie wymarzonego zestawu. Zobacz je wszystkie na stronie firmowej i dobierz pościel dla siebie lub swojego dziecka, która spełni wszystkie oczekiwania.

Artykuł sponsorowany