Dziennikarka Polsatu, Joanna Górska, w lipcu zeszłego roku usłyszała wyrok. Rak piersi. Kobieta musiała przejść bolesne leczenie. Chemioterapia i operacja całkowicie zmieniły jej dotychczasowe życie, pełne aktywności zawodowej.

Dziennikarka walczy z nowotworem piersi: Duperele ma się w du**e

Po miesiącach trudnej walki z nowotworem, Górska zamieściła wpis na Facebooku, w którym mówi o swoim jednym z największych sukcesów w życiu:

„Pani Joanno, jest całkowita odpowiedź na chemioterapię, wszystkie wycięte tkanki czyste, bez komórek nowotworowych” – na takie słowa lekarza czekaliśmy z Robert Szulc od miesięcy.

Przeciwnik, chyba już teraz można napisać, BYŁ bardzo silny – trójujemny, hormononiezależny, agresywny 95%.

Zaczęło się 20 lipca. Było ciężko, momentami bardzo… Wierzyłam jednak, że mam duże szanse. Dlaczego? Bo kiedy dziada wyczułam, nie czekałam, zrobiłam badania. Na pierwszym USG guz miał 7 milimetrów, na mammografii, kilkanaście dni później 11, a na pierwszej chemii (31 sierpnia, po czterech tygodniach od diagnozy) zdążył urosnąć do 26 milimetrów… ale nie doszedł do węzłów chłonnych.

Czas jest kluczem – bardzo bym chciała aby wszyscy o tym pamiętali. Badania powinny być dla nas czymś normalnym, zwykłym, a nie nadzwyczajnym.

Powoli zaczynam drugie życie. Czekam na dzień, w którym nic, ale to absolutnie nic nie będzie mnie boleć. Jeszcze rehabilitacja, wygojenie rany, radioterapia „na wszelki wypadek” … i … koniec leczenia.

Nie wiem czy kiedykolwiek będę w stanie wyrazić jak bardzo jestem wdzieczna za wsparcie i pomoc. Rodzina, przyjaciele, onkosiostry, znajomi, nieznajomi – zrobiła się duża grupa wsparcia. Nie byłam w tym wszystkim sama, nigdy, nawet przez chwilę.

Jestem przekonana, że w Waszym otoczeniu, bliższym lub dalszym, jest ktoś kto choruje…. pomóżcie jak umiecie, czasem wystarczy po prostu być.

Pozdrawiam serdecznie.
Miłego wieczoru.

– napisała dziennikarka.

Poruszający wpis szeroko komentowano:

– Wierzyłam, że będzie dobrze! Wzruszyłam się i ciesze się razem z Wami!

– Asieńka! Tak się cieszę!!! Jesteś najdzielniejsza.

– Wspaniale 😁 brawo Aśka! Brawo Wy!

Joanna Górska pokazała się bez peruki (Facebook)

Walkę z rakiem Górska relacjonowała w Internecie. Nie wstydziła się zdjęć w chusteczce, pokazywała, że ma ogromny dystans do choroby. Być może to właśnie radość z życia i poczucie humoru pomogły jej pokonać nowotwór.