Rafał Ziemkiewicz tłumaczy się z korzystania z usług prostytutek
Rafał Ziemkiewicz skomentował wczoraj oskarżenia, jakie pod adresem dwóch lewicowych dziennikarzy sformułowało kilka feministek. Kobiety opisały molestowanie, seksistowskie komentarze, a nawet wymuszanie seksu. Porównały przy okazji Jakuba Dymkai Michała Wybieralskiego do Ziemkiewicza.
Lewicowy polscy publicyści oskarżeni o molestowanie i przemoc seksualną
Prawicowy publicysta napisał:
Oburzające i groteskowe jest, że feministki chcąc dopiec pomiatającym nimi bydlakom porównują ich z Ziemkiewiczem. Chciałybyście, “siostry”! Bo ja nawet panie oddające mi się za pieniądze traktowałem zawsze z większą rewerencją, niż lewicowcy was, swoje koleżanki i podwładne – napisał Ziemkiewicz.
Wpis Ziemkiewicza szybko obiegł internet. Przyznanie się do korzystania z usług prostytutek spowodowało lawinę komentarzy.
Dziś Ziemkiewicz całą sprawę wyjaśnił na swoim blogu:
No i znowu wielkie emocje po krótkim tłicie, że – przepraszam za dosadność – że więcej szacunku okazywałem prostytutkom, niż panowie typu Dymka, Wybieralskiego czy Rudnickiego swoim koleżankom i partnerkom – więc żeby feministki przestały sobie wycierać gęby moim nazwiskiem, używając go jako obelgi wobec wymienionych – zaczyna dziennikarz.
Sens wypowiedzi wydaje mi się prosty i oczywisty, ani nie ma tu czego tłumaczyć, ani za co przepraszać. Wielką uwagę przyciągnęło jednak zawarte w nim implicite przyznanie, że zdarzało mi się w życiu korzystać z płatnego seksu.
Jeśli ktoś czytał „Wkurzam salon” czy obszerny wywiad ze mną w książce Ewy Wanat, o powieści „Ciało obce” już nie wspominając, to chyba nie może być zaskoczony, bo do swoich upadków przyznałem się tam otwarcie i już dawno – pisze Ziemkiewicz.
Jakub Dymek i Michał Wybieralski pod lupą prokuratury
Po czym pisze tak:
Następnie Ziemkiewicz opisuje okoliczności tamtych wydarzeń:
Po prostu, po zrujnowaniu swego pierwszego małżeństwa miałem silne postanowienie, by nigdy już nie pakować się w żaden uczuciowy związek.
Z seksu natomiast rezygnować nie miałem zamiaru. Dość szybko wpędziło mnie to w poczucie winy, bo widziałem, że cokolwiek by nie deklarowały, dziewczyny, z którymi się wtedy zadałem, jednak liczą na związek, potrzebują go, i same się w swej samotności okłamują, że jednak „coś” ze mną będzie.Wtedy właśnie ubzdurałem sobie, że uczciwiej będzie po prostu korzystać z agencji – płacę, dostaję czego potrzebuję i nikogo nie krzywdzę – tłumaczy.
I dodaje:
Dziś wiem, że to nieprawda.
Prostytucja to parszywa sprawa, i kobiety, które to robią, same się okaleczają – a ten, kto z nich korzysta, podtrzymuje coś parszywego i patologicznego.
I żadne zapewnienia, że „wiem co robię”, „jestem dorosła i decyduję o sobie” czy „ja to lubię” tego faktu nie zmienią. Nikogo nie czuję się w prawie potępiać, ale sam dość szybko uznałem, że jeśli nie chcę nikogo krzywdzić, to akurat miałem zupełnie zły pomysł. Znalazłem inne rozwiązanie problemu – i nie powiem jakie, kto ciekaw, niech się wykosztuje na książkę i ją przeczyta.
Filip Chajzer WŚCIEKŁY na Rafała Ziemkiewicza: Ty szmato!
A potem, szczęśliwe, Pan zlitował się nade mną i raz jeszcze zesłał Miłość, i ukochaną kobietę, która wyciągnęła mnie z życiowej czarnej dziury.
Nie wracałbym do tego, ale – jak na wstępie wyjaśniłem – będąc osobą publiczną, i tak mam ograniczoną prywatność – kończy swój wpis na blogu.




Podziwiam tę kobiete że chce to coś , bleeeeeee…….
szpadlem bym go nie dotknęła… obleśny tłusty cham
a ty wracaj potunie z klapkami na oczach do zagrody Tuska, tam oprócz wieloletniego straszenia tym “złym i gupim kaczorem”,’gupimi piosiorami i moherami” nic wiecej nie uświadczysz.Teraz mnie straszą imigrantami, straszenie to narzędzie władzy, niezależnie od władzy… niby islamem straszą, ale przed trampapampem, ktory w maju podpisał rekordowy deal na bron dla muzulmanow, sie w pas kłaniali… dziwne to
Wyobrażacie sobie, ze kobieta mówi, ze nie chciała zwiazku ale tak potrzebowała seksu, ze az za niego płaciła? Prawi by ją na stosie spalili
gość, 30-11-17, 08:22 napisał(a):Człowiek czasem upada ale ważne jest aby miał siłę wydobyć się z upadku i zacząć żyć przyzwoicie! Nie wszyscy mają odwagę przyznać się do swoich grzechów ale wytykają je innym!Czyli można być mordercą, a potem powiedzieć “nawróciłem się”? To bzdura.
gość30-11-17, 18:53 cytuj[quote]gość, 30-11-17, 08:22 napisał(a):Człowiek czasem upada ale ważne jest aby miał siłę wydobyć się z upadku i zacząć żyć przyzwoicie! Nie wszyscy mają odwagę przyznać się do swoich grzechów ale wytykają je innym!Czyli można być mordercą, a potem powiedzieć “nawróciłem się”? To bzdura.[/quote]Ano dokładnie tak powiedział dr Skrobacz. Wyskrobal setki dzieci, zbił na tym majatek i dochapał sie pozycji, po czym stwierdził, ze sie nawrócił i ze sobie wybacza (majatek i pozycja zostały). Ale tak tylko prawi faceci moga.
gość, 30-11-17, 09:55 napisał(a):Nie lubię tego pana, niby inteligentny, a jednak często cham i buc, on mimo wszystko kobiet nie lubi, nawet jeśli twierdzi, że przecież lubi i szanuje. Przyznał się do błędów, ok, ale to nie powoduje, że one znikają. Kolejny prawicowy autorytet, który sam zaprzecza swoim zasadom.jest w nim jakas pogarda dla wszystkich ktorzy w jakis psosob sa mu obcy – swiatopogladowo, pokoleniowo, nawet plec przeciwna. tacy ludzie mnie okropnie brzydza.
gość, 30-11-17, 08:22 napisał(a):Człowiek czasem upada ale ważne jest aby miał siłę wydobyć się z upadku i zacząć żyć przyzwoicie! Nie wszyscy mają odwagę przyznać się do swoich grzechów ale wytykają je innym!Czyli można być mordercą, a potem powiedzieć “nawróciłem się”? To bzdura.
gość, 30-11-17, 15:38 napisał(a):[quote]gość30-11-17, 14:16 cytujbył wtedy wolny i zmądrzał od tego czasu,nie POdjudzajcie obłudnicyIdź dzielić Polaków na sorty, Krym2 ci sie marzy[/quote]a ty wracaj potunie z klapkami na oczach do zagrody Tuska, tam oprócz wieloletniego straszenia tym “złym i gupim kaczorem”,’gupimi piosiorami i moherami” nic wiecej nie uświadczysz.
gość, 30-11-17, 15:39 napisał(a):[quote]gość30-11-17, 11:52 cytujOni sobie wszystko wybaczają… dr skrobacz wybaczył sobie setki aborcji, dzięki ktorym ma dzis kase i pozycje, ale odmawia kobietom prawa do wybaczenia sobie nawet jednej i to w beznadziejnym przypadku…Bo to sa faceci, lewacką feministko. Faceci sa mądrzejsi i silniejsi, dlatego moga wiecej.[/quote]0/10
gość30-11-17, 14:16 cytujbył wtedy wolny i zmądrzał od tego czasu,nie POdjudzajcie obłudnicyIdź dzielić Polaków na sorty, Krym2 ci sie marzy
gość: Antypozerzy, 30-11-17, 18:03 napisał(a):[quote]gość, 30-11-17, 15:38 napisał(a):[quote]gość30-11-17, 14:16 cytujbył wtedy wolny i zmądrzał od tego czasu,nie POdjudzajcie obłudnicyIdź dzielić Polaków na sorty, Krym2 ci sie marzy[/quote]a ty wracaj potunie z klapkami na oczach do zagrody Tuska, tam oprócz wieloletniego straszenia tym “złym i gupim kaczorem”,’gupimi piosiorami i moherami” nic wiecej nie uświadczysz.[/quote]Mnie nikt nie straszył, gdybym sie bała przed wyborami zagłosowałabym na PO. Ale nie zagłosowałam. Dopiero po wyborach okazało się, że mamy do czynienia ze zwycięskim stadem oszustów, hipokrytów i agresywnych politykierów.
Oblech. Szczęśliwej małżonce gratulujemy.
Ziemkiewicz i jego kurwy
gość30-11-17, 11:52 cytujOni sobie wszystko wybaczają… dr skrobacz wybaczył sobie setki aborcji, dzięki ktorym ma dzis kase i pozycje, ale odmawia kobietom prawa do wybaczenia sobie nawet jednej i to w beznadziejnym przypadku…Bo to sa faceci, lewacką feministko. Faceci sa mądrzejsi i silniejsi, dlatego moga wiecej.
był wtedy wolny i zmądrzał od tego czasu,nie POdjudzajcie obłudnicy
gość30-11-17, 09:41 cytujTak naprawdę podoba mi się jego wypowiedź. Cenię szczerość dużo bardziej niż kolorowe kłamstewka.Typowe. Jak facet chodził na dziwki i sie przyznaje, to “cenimy szczerość”. Ale jakby babka sie przyznała, ze była dziwką, to byście do końca życia na niej psy wieszali
Tlumaczenie tego pana, to jak tłumaczenie księży molestujących dzieci, że same się o to prosiły… Załosne I obrzydliwe.
W sumie nie ma czego się czepiać. Niestety prostytucja była jest i będzie. Na seksie zarabiają krocie bo ludziom nigdy to się nie znudzi. 3/4 facetów korzystało chociaż raz w życiu z prostytutek, nie mówiąc już o oglądaniu pornoli…
a niedawdno mój partner przyznał sie ze ,korzystał z usług agencji towarzyskiej,w jedenej sekundzie czar prysł. nie moge na niego spojrzec i na wymioty mnie bierze, siebie winie ze z takim capem sie zadawałam/
Oni sobie wszystko wybaczają… dr skrobacz wybaczył sobie setki aborcji, dzięki ktorym ma dzis kase i pozycje, ale odmawia kobietom prawa do wybaczenia sobie nawet jednej i to w beznadziejnym przypadku…
oto zakłamana gęba prawicowca; zakazać innym prawnie miłości, drugiego ślubu, ateizmu, walki o prawa kobiet, innych poglądów,itd. a samemu robić z innych dziwki…patologia do kwadratu, jeszcze mu się wydaje, że sam dal sobie rozgrzeszenie , bo prostytutki same przecież robiły sobie krzywdę, on był przecież biedny, pokrzywdzony … no i kolejny popierający pisland (jak “gęba” propagandy TVPIS Holecka okazało się , że mam męża z odzysku) z drugą “żoną-konkubiną”…żałośni.
Nie lubię tego pana, niby inteligentny, a jednak często cham i buc, on mimo wszystko kobiet nie lubi, nawet jeśli twierdzi, że przecież lubi i szanuje. Przyznał się do błędów, ok, ale to nie powoduje, że one znikają. Kolejny prawicowy autorytet, który sam zaprzecza swoim zasadom.
Człowiek czasem upada ale ważne jest aby miał siłę wydobyć się z upadku i zacząć żyć przyzwoicie! Nie wszyscy mają odwagę przyznać się do swoich grzechów ale wytykają je innym!
Tak naprawdę podoba mi się jego wypowiedź. Cenię szczerość dużo bardziej niż kolorowe kłamstewka.
Fajnie i szczerze, upadł i powstał, przyznał się do błędów…
Jaki ojciec (Korwin) taki suk-syn
no fajnie …widze ze pisdzielcy nawet na kozaczku
Jakkolwiek to brzmi jest to szczere i za to plus.
Tłumaczenie Pana Rafała ma sens, w sumie przyzwoity człowiek. A domy publiczne i prostytutki istniały zawsze, przecież kiedyś przed rewolucją seksualną”uczciwe kobiety” oddawały się dopiero po ślubie, a niektórzy mężczyźni żenili się często w wieku dojrzałym, potem jeszcze można było liczyć na łatwe kobiety o złej reputacji, ale czy ona znajdywały “dobrych mężów”? Czasem zastanawiam się czy ludzka seksualność to dar czy przekleństwo?
Fajny facet, dobrze i szczerze mówi.
Bardzo dojrzałe podejście. Zgadzam się w 100% co do prostytucji, to nie jest “zawód” jak każdy inny, to problem. Ziemkiewicz jest często niezrozumiany. Nie uważam się za prawicowca, ale często się z Panem Ziemkiewiczem zgadzam. No i mnie też już zwyzywano od Ziemkiewieczów, podziękowałam za komplement 😉
Oni wszyscy sa pipierdoleni te parte celebryty
Ja go bardzo lubię. Jest szczery, zawsze mówi co myśli, lubię jego twórczość, ma fajny język i trafne Spostrzeżenia. Co do pogladow na otaczajacy swiat czesto otwarcie mowi to, co wiele osob boi sie przyznac. Jego życie osobiste, przeslosc, mnie jednak zupełnie nie interesuje. Choć nie jest bez znaczenia bo jako facet z pewnym życiowym bagażem i doświadczeniem korzysta ze swoich Przeżyć w swojej tworczosci. Nie mniej, szacun dla niego bo jako dorosły człowiek mówiący o pewnych sprawach otwarcie ma do tego pelne prawo. Najgorzej to jak ktoś sie wybiegła albo publicznie udaje świętego a potem wychodzą jakies kwiatki.