O Ramim Maleku jest ostatnio bardzo głośno. Wszystko za sprawą najnowszego filmu Bohemian Rhapsody, w którym Malek wcielił się w rolę Freddiego Mercury’ego.

Emmy 2016

W najnowszym numerze miesięcznika Cosmopolitan gwiazdor mówi w pięciu punktach o relacjach z mamą i siostrą, nauką gry na pianinie oraz trudnościach, jakie napotyka na swojej drodze w związku z rolami, które zagrał.

Pytany o swój styl i utożsamienie się z rolą Freddiego Rami odpowiedział:

Nie mam zbyt charakterystycznego stylu. I to się raczej nie zmieni. To, że wcielając się w postać Freddiego latałem w obciłsych skórzanych spodniach, nic nie znaczy. Ja niestety nie mam w sobie tej wspaniałej, uwodzącej cały świat zuchwałości co on.

Na czerwonym dywanie Rami Malek prezentuje się jak prawdziwa gwiazda Hollywood. Jego styl opiera się na klasykach. Pracując ze stylistką Ilarią Urbinati Malek wybiera smokingi i garnitury najczęściej trzyczęściowe od Dior Homme i Valentino. Dzięki odważnej palecie barw (szafiry, błękity) oraz dziwacznym akcentom, takim jak kontrastowe kieszenie, trudno przejść obok niego obojętnie.

WOW! Rami Malek jako Freddie Mercury robi wrażenie

Kim jest Rami Malek? 6 ciekawych faktów z życia aktora, który zagrał Freddiego Mercury’ego

1. Skąd egzotyczna uroda Maleka?
Aktork urodził się 12 maja 1981 roku w Los Angeles, ale ma korzenie egipskie. stąd jego charakterystyczna uroda. Malek został wychowany w koptyjskiej ortodoksyjnej wierze.

2. Zadebiutował w roli… faraona!
Po raz pierwszy na dużym ekranie aktor pojawił się 2006 roku w filmie Noc w Muzeum, w którym zagrał faraona Ahkmenraha.

3. Rami Malek zagrał też… wampira
Jego najbardziej oryginalne role to wampir w Egyptian Coven oraz Benjamin w ostatniej części sagi Zmierzch. Sukces przyniosła mu główna rola w serialu psychologicznym Mr. Robot, gdzie zagrał hackera komputerowego. Za postać Elliota Aldersona dostał nominację do wielu prestiżowych nagród. Malek ma na koncie też statuetkę Critics Choice Awards.

4.Rami Malek – związki
Był w związku ze swoją koleżanką z planu Zmierzchu, Angelą Sarafyan. Dziś jest singlem.

5. Rodzina Maleka
Ma brata bliźniaka Samiego oraz starszą siostrę Yasmine, z którą jest bardzo zżyty emocjonalnie:

(…) Jest dla nas zawsze niezależnie od okoliczności. Służy poradą, gdy jest źle, ale też świętuje z nami gdy jest dobrze – mówi.

Myślicie, że Rami powtórzy sukces największych gwiazd współczesnego Hollywood?