Sławomir Świerzyński (59 l.), lider zespołu Bayer Full, który swego czasu był zaangażowany w politykę (jako członek PSL czterokrotnie i bezskutecznie startował w wyborach do parlamentu, a także czterokrotnie i bezskutecznie ubiegał się o mandat do Sejmiku woj. Mazowieckiego, by ostatecznie w 2019 roku zrezygnować z członkostwa w PSL), zamieścił wczoraj na Twitterze kontrowersyjny post.

Dominika Kulczyk przekazała 20 MILIONÓW na walkę z koronawirusem: „Pani Dominiko serce rośnie”

W czasie zakazanym zabaw itp nieurządzać „Wielki Post” w Europie po raz pierwszy bez zgorszenia, tańcy, z rodziną w modlitwie i wierze. Tak jak powinno być: Bóg na pierwszym miejscu. Jezu ufam Tobie – napisał Świerzyński.

Rzeczywiście epidemi koronawirusa rozprzestrzenia się w Europie w czasie, w którym katolicy obchodzą Wielki Post. Włosi, Francuzi, Hiszpanie i Niemcy, którzy jeszcze do niedawna dość swobodnie poruszali się po swoich miastach, teraz – podobnie jak Polacy – zaszyli się w domach. Przymusowa kwarantanna jest niezbędna, by pohamować szalejącego wirusa.

Brak imprez i zamknięcie ludzi w domach to jedno- drugie to przepełnione szpitale, w których umierają starsi często ludzie. Odpowiedzialność zbiorowa przybiera teraz bardzo drastyczny charakter.

Internauci nie są przekonani, że lider Bayer Full dobrze odczytuje „znaki”:

  • Płyn do dezynfekcji rąk nie każdemu służy – piszą z przekąsem.
  • Pan to lepiej niech się modli o zdrowie, bo o rozum już za późno – dodają.
  • Sławek, sorry ale jak Ty już coś pier**olniesz to zawsze na grubo…- komentują inni.

Zenek Martyniuk o tych, którzy krytykują disco polo

Są i tacy, którzy zarzucają gwiazdorowi disco polo hipokryzję:

  • Sam uczestniczyłeś w setkach koncertów i „tańcy” swojego zespołu podczas Wielkiego Postu. Daj spokój z umoralnianiem ludzki hipokryto – piszą.

Sławomir Świerzyński, Bayer Full

Sławomir Świerzyński, Bayer Full, fot. AKPA

Sławomir Świerzyński,

Sławomir Świerzyński, fot. Podlewski/AKPA

Sławomir Świerzyński

Sławomir Świerzyński, fot. Niemiec/AKPA