Nie da się ukryć, że zakup obuwia zimowego nie należy do najłatwiejszych. W naszym klimacie zima raz straszy mrozem, by później utrudniać życie roztapiącym się śniegiem. Jak zatem kupić wielozadaniowe buty na zimę?

Zakup butów zimowych to zazwyczaj nieco większy wydatek, niż uzupełnienie garderoby o obuwie na inną porę roku. Nic w tym dziwnego, skoro jedna para butów na zimę musi chronić przed mrozem, przemoczeniem, wiatrem, a także śliską nawierzchnią. Przy okazji każdy chciałby by jego buty, były ponadczasowe, wytrzymałe, a jednocześnie wpisywały się w najnowsze trendy. Co jest absolutną koniecznością, przy zakupie dobrej jakości obuwia na tę kapryśną porę roku? 

Odpowiednie tworzywo

Nie bez powodu poleca się skórzane buty, nie tylko na zimę. Tworzywo naturalne jest trwałe, ciepłe, a także eleganckie. Skórzane buty, to tak naprawdę inwestycja na wiele lat. Owszem, skóra się starzeje, jednak ta patyna dodaje jej tylko wyjątkowego charakteru. W kontakcie z wodą skóra ma zwiększoną wytrzymałość, tym samym trudniej o przemoczone skarpetki, czy zmarznięte stopy. To znacząco zmniejsza prawdopodobieństwo przeziębienia się, nawet podczas długiego marszu w zimne zimowe poranki, czy wieczory. Prócz trwałości i satysfakcjonującej odporności na wodę, buty skórzane są także komfortowe. Naturalna skóra ogranicza nadmierne pocenie się stóp, a także po pierwszych dniach użytkowania dostosowuje się do stopy, przez co w taki butach z lekkością pokonasz wiele kilometrów. Tańsze zimowe buty ze skóry sztucznej mogą nie przetrwać wielu sezonów użytkowania, co należy mieć na uwadze wybierając takie rozwiązanie. 

Jakość wykonania 

Na zimowych butach zdecydowanie nie warto oszczędzać. Prócz materiału, z którego wykonane jest obuwie, bardzo ważna jest także jakość wykonania. Ta ma kluczowe znaczenie dla ciepłoty, nieprzemakalności, jak i komfortu użytkowania. Porządnie wykonane buty posłużą przez wiele sezonów, a także mimo upływu czasu dalej będą świetnie się prezentowały  i nosiły. Przed zakupem dobrze jest spojrzeć na wszystkie miejsca, gdzie przebiegają zszycia, a także sklejenia. Jeśli wyglądają one bardzo niechlujnie, to można mieć pewność, że oglądane buty są naprawdę niskiej jakości. Takie detale mają ogromne znaczenie! 

Ocieplenie i podeszwa 

O tym także nie należy zapominać. Gdy szybko marzną Ci stopy, bądź dużo chodzisz niezależnie od temperatury na zewnątrz, to ocieplone buty będą dla Ciebie najlepszym wyborem. Ocieplenie w postaci futerka jest nie tylko modne, ale także zwiększa komfort noszenia obuwia. Takie buty są ciepłe, wygodne, a jednocześnie zapobiegają otarciom. Prócz ocieplenia istotna jest także podeszwa. Nie powinna być ona ani za cienka, ani za gruba. Najważniejsze, by skutecznie chroniła przed zimnem, a także zapewniała przyczepność do podłoża. Nie ma nic gorszego, niż piękne zimowe buty, w których strach wykonać kilka kroków na oblodzonym chodniku.

Klasyczny krój

Za zakupem droższych butów na zimę przemawia fakt, że posłużą one nie tylko na jeden, ale i wiele sezonów. To absolutnie usprawiedliwia wydanie większej kwoty. Choć moda zmienia się w błyskawicznym tempie, to są fasony, które mimo upływających sezonów wciąż są popularne. Oficerki, proste botki, czy klasyczne kozaki na słupku – to te typy kobiecego obuwia, które można nosić przez kilka lat, a one ciągle będą prezentować się świetnie. Ogromny wybór takich butów znajdziesz na: https://allegro.pl/kategoria/obuwie-damskie-531. Wybierając buty zimowe pierwszym kryterium powinna być użyteczność, a dopiero później aktualne trendy. 

Wybór obuwia zimowego to nie lada wyzwanie! Da się jednak stawić mu czoło, gdy ma się świadomość, czego dokładnie oczekiwać od tego typu obuwia. Materiał, jakość wykonania, ocieplenie, podeszwa i krój to podstawowe aspekty, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Buty zimowe mogą pięknie prezentować się na stopie, być wygodne, ciepłe, jak i posłużyć na lata – wystarczy wiedza, jak mądrze wybierać obuwie na tę porę roku. 

Materiał partnera