Telewizja Polsat tworzy odpowiedź na Top Model, tyle tylko, że będzie ona ukierunkowaną na poszukiwaniu modelek plus size!

Zobacz też: Elżbieta Romanowska promuje Top Model dla otyłych!

Ten program udowadnia, że nie trzeba być wyjątkowo szczupłym, aby zrobić karierę w modelingu. Udowodnił to program Curvy Supermodel, który na Zachodzie cieszy się ogromną popularnością.

Według statystyk, aż 81% mężczyzn preferuje panie o bardziej kobiecych kształtach.

Co więcej, jak wynika z informacji prasowej:

Kobiety popularnie określane mianem „plus size” mają dzięki udziałowi w tym show niepowtarzalną okazję na zrobienie kariery w modelingu, ale i w walce z własnymi słabościami i kompleksami.
W każdym tygodniu uczestniczki będą mierzyć się ze swoimi problemami i stawiać czoło nowym wyzwaniom, które nie tylko przygotują je do kariery, ale także dostarczą możliwości zawodowych w drodze na szczyt. Wyrażą na zewnątrz swoją autentyczność i odbędą fascynującą podróż od nieśmiałych, „puszystych” kobiet, często poniżanych w przeszłości, do pewnych siebie modelek. Czteroosobowe jury składające się z ekspertów z doświadczeniem modowym plus size będzie doradzać im na tej drodze we wszystkich etapach i wybierać, kto ma to coś, żeby przejść do następnego odcinka, a kto musi zostać wyeliminowany. Będziemy im towarzyszyć w inspirującej podróży, odkrywając ich lęki, walkę i radości, ponieważ reprezentują one piękno prawdziwych kobiet na całym świecie. Wszystkie one kwestionują rygorystyczne stereotypy piękności, ale tylko jedna z nich może zdobyć tytuł tej najlepszej!

Program nie będzie mieć prowadzącego. To jurorzy wcielą się zarówno w mentorów, ekspertów i członków jury.

Podstawowym kryterium w programie jest rozmiar 42. lub większym, wzroście co najmniej 170 cm oraz w przedziale wiekowym: 18-28 lat.

Zobacz też: Duża i seksowna?

Czy któraś z Was chciałaby się zgłosić?

Takiego programu nie było jeszcze w Polsce! (VIDEO)

Takiego programu nie było jeszcze w Polsce! (VIDEO)