Tatiana Okupnik w Gali
O plotkach na temat kłótni z Pawłem Rurakiem-Sokalem, liderem Blue Cafe:
Opowieści te nie były prawdziwe. Twierdzę, że Paweł ma trudny charakter, ale przyznaję, że ja też nie jestem potulnym barankiem. Od początku się ścieraliśmy, były wybuchy. Początkowo starcia były bardzo kreatywne, napędzały nas. Jednak z czasem coraz trudniej było iść na kompromis. Zniknęły wspólne punkty, byliśmy jak dwie równoległe linie – mówi Tatiana Okupnik w najnowszym wydaniu Gali.
Przez siedem lat naszej współpracy oboje się zmieniliśmy. Zmieniły się moje fascynacje muzyczne, moje gusta, na półkach pojawiły się płyty wykonawców soulowych, jazzowych. Jak każdy wykonawca potrzebowałam nowych bodźców. Bo gdy gra się non stop na koncertach te same utwory, wkrada się nuda. Chciałam też wypróbować siebie w nowych sytuacjach i rolach. To nie pasowało do wizji zespołu, jaką miał Paweł.
On był liderem zespołu, ja frontmenką. To Paweł był odpowiedzialny za muzykę, za zespół. Podejrzewam, że to, co z zewnątrz wyglądało na dyktaturę, dla Pawła było dbaniem o Blue Café. Ale jednocześnie to przecież on kształcił mój głos, wyciągał ze mnie różne dźwięki. Był producentem nagrań, więc od niego zależało, jak brzmiały nasze utwory. Producent ma jakąś wizję, składa puzzle, robi układankę.
O rzekomej dyktaturze lidera:
Ale bez przesady! Nie słyszałam, by w którymś zespole lider zabraniał frontmenowi udzielać indywidualnych wywiadów i brać udziału w sesjach zdjęciowych.
Kiedy zaczynaliśmy działalność, chodziło o to, by wypromować markę zespołu. Wtedy zresztą, jako początkująca wokalistka, nie miałam ochoty na wywiady i sesje. Jednak tak jak już powiedziałam, po jakimś czasie potrzebowałam nowych bodźców, próbowania swoich sił w nowych rolach, np. konferansjerki.
Ludzie opowiadali różne głupstwa. Nigdy nie byłam zamykana w pokoju i nie miałam zakazu odbierania telefonów. A stroje? Lider odpowiada też za wizerunek sceniczny zespołu. Natomiast Paweł nigdy nie ingerował w to, jak się ubiorę. Czasami jednak dziennikarze interpretowali jakieś zdarzenie przeciw Pawłowi.
Więcej w najnowszym wydaniu Gali.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |





bardzo ja lubie szkoda ze odeszła z blue cafe:(
uwielbiam ją! 🙂
Weźźźźź tatiana schowaj sie…;///
jak ja nie lubię tej kobiety…generalnie uważam, że odejście Tatiany było bardzo korzystne- dla zespołu. Nowa wokalistka ma bardzo bodry głos i naprawdę fajne piosenki bo sluchalam najnowszej płyty zespołu i uważam, że jest godna polecenia.
sztucznie wypromowana…mam nadzieję, ze sie odrodzi, bo wydaje sie byc sympatyczna…no zobaczymy…ja na to czekam
ja jąlubie bardzo;P
O rety jaka fota ….no ta 2jeczka. Tatiana wygląda baaaaardzo seksi. Poza tym to bardzo fajny pomysł, że nie jest rozebrana tylko bardzo naturalna. Gratulacje!!!!!!!
ona jaska taka… poprawiła sie to fakt, pozytywnie 😉
Przepiekne Tatiany zdjęcia, zachwyciło mnie szczegulnie 1,2!!!!! i 3. Wygląda niesamowicie seksownie!
Wszystkie żabki śpią w jeziorze … ciułłałła …
ja tam ja lubię za temperament, talent i dystans do siebie.
drugie zdjecie jest dobre – podkresla jej urode
Mam nadzieję, że jej wielki powrót juz się skończyl…
nigdy więcej koncertów w stylu tego z Krakowa
fajnie wyglada, jest naturalna.i co najwazniejsze ma dystans do siebie!
Ona zawsze m się podobałą…Fajna panienka z niej jest:)
tatiana ostatnio udziela wiele wywiadów…to dobrze ze wróciła
fajne fotki a ona wygląda lepiej niz za czasów Blue Cafe 🙂
Fajne zdjęcia, ale wygląda tak jakoś inaczej niż kiedyś .. przytyła??
Nie wiem czemu ale czuje do nie takie wewnetrzne psie:D
Tatiana bardzo się zmieniła, a przede wszystkim swój styl. Płyta jest przeznaczona bardziej dla koneserów. Osoby, które słuchają komercyjnej muzyki na jeden sezon z radia Eska nie zrozumieją nigdy płyty Okupnik. Płyta dotrze do ludzi, którzy kochają soul i jazz. Oczy7wiscie Tatiana nie zawiodła starych fanów i są utwory do potupania. Ale naprawdę jeśli chcecie poznać prawdziwe możliwości wokalne Tatiany, to polecam jej płytę. Pozdro!!!!! 🙂
fajna kobieta,milo ze dobrze sie wypowiada o swoim liderze, tylko fryzura za bardzo zaslania jej twarz
nie moja wina, że z natury jej nie lubię. :p
rere kum kum,rere kum kum… jakbym byla taka jakas polska celebriety to za zadne pieniadze nie udzielilabym wywiadu do GALI.. (:
Ropuchy do Bajora 😉
nie lubię jej.jedna z gorszych polskich wokalistek
Rech rech rech …
fajna z niej babka 🙂 zycze jej powodzenia 😀
Jakos nie umiem sie do Tatiany przekonac. Jej skrzeczący glos mnie odrzuca totalnie.