W czwartek odbyła się długo wyczekiwana uroczysta premiera filmu ‚Piłsudski‚. Na czerwonym dywanie pojawił się Borys Szyc, odtwórca głównej roli marszałka – architekta polskiej niepodległości. Reżyser Michał Rosa wytłumaczył, że interesowała go zawiłość losów Józefa Piłsudskiego. Film do kin wejdzie 13 września. Na premierze pojawiło się wiele gwiazd. Zobaczcie, która z nich wyglądała najlepiej.

Borys Szyc o wyjściu z alkoholizmu: Pewnie byłby to kolejny dzień, który spędzam w łóżku, wyglądając jak menel i nie odbierając telefonów od tych którzy się o mnie martwią

Premiera filmu o marszałku Józefie Piłsudskim

Film jest fascynującą opowieścią o losach marszałka – Józefa Piłsudskiego, pseudonim „Ziuk„, który uciekając ze szpitala psychiatrycznego w 1901 roku ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego i z determinacją dąży do odzyskania niepodległości przez Polskę. Michał Rosa, reżyser filmu podkreślił, że choć jest to film o niezwykłym człowieku, to opowiada o trudzie odzyskiwania przez Polskę niepodległości.

Nieugięty na polu walki Piłsudski, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym.

To kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano”, czytamy w zapowiedzi dystrybutora

W rolę tytułową wcielił się Borys Szyc. Na ekranie wystąpili również: Magdalena Boczarska, Józef Pawłowski, Jan Marczewski, Maria Dębska, Eliza Rycembel, Tomasz Schuchardt, Marcin Hycnar i Kamil Szeptycki.

Najbardziej bolało go to, że sami Polacy nie do końca chcieli tych zmian. – Ten człowiek miał odwagę, mówił zawsze to, co myślał i płacił za to ogromną cenę – był przede wszystkim samotnikiem – powiedział aktor wcielający się w rolę Marszałka Piłsudskiego.

 To już DZIŚ!!! Dziękuje @nextfilm_pl za taki prezent urodzinowy… wieczorem uroczysta premiera filmu „PIŁSUDSKI”. Rok temu 40tke obchodziłem na planie, a dziś z dumą, po roku, prezentujemy Wam owoc naszej pracy. Daliśmy z siebie wszystko. Korzystajcie. W kinach @pilsudski_film od 13 WRZEŚNIA – podpisał zdjęcie na Instagramie aktor.

Magdalena Boczarska. fot. AKPA

Borys Szyc. fot. AKPA

Premiera filmu „Piłsudski”, Józef Piłsudski, premiera, Złote Tarasy, wrzesień 2019, Kinga Burzyńska

Kinga Burzyńska. fot. AKPA

fot. AKPA

fot. AKPA

Edyta Herbuś. fot. AKPA

Sandra Staniszewska. fot. AKPA

Maria Dębska. fot. AKPA

Premiera filmu Piłsudski

Hubert Gromadzki. fot. AKPA

Sonia Bohosiewicz. fot. AKPA

Ada Fijał. fot. AKPA

Zamierzacie wybrać się do kina na film?

ZOBACZ WIĘCEJ:

Magdalena Boczarska ze szczotką do toalety śpiewa w IKEI (WIDEO)

Borys Szyc zaręczył się: Stało się!

Edyta Herbuś w słomianym blondzie – już nie jest tak ładnie!