Krytykowane i skandaliczne zmiany w Sądzie Najwyższym wywołały oburzenie wśród milionów osób. Tym samym polska scena polityczna dawno nie była aż tak podzielona.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kevin Spacey: Nie chciałbym być politykiem (FOTO)

Choć do sytuacji odnieśli się zarówno hierarchowie Kościoła Katolickiego, jak i wszystkie partie opozycyjne, PiS za wszelką cenę chciał wprowadzić ustawę niwelującą Trójpodział Władzy.

Na szczęście prezydent Andrzej Duda wykazał się rozsądkiem i zawetował ustawy, które mogły na zawsze odmienić polski ustrój polityczny. Co ciekawe, sytuacja w Polsce była obserwowana i komentowana przez media na całym świecie.

Do kryzysu odniósł się również Beau Willimona, czyli jeden ze scenarzystów House of Cards. Na swoim Twitterze napisał zaskakującą prośbę:

Polacy, proszę, prześlijcie nam swoje zdjęcia. Jesteśmy z wami i chcemy pokazać światu waszą walkę, którą podjęliście w obronie demokracji przed dyktatorem.

Po tym jak otrzymał wiele relacji fotograficznych, zdecydował się napisać wyjątkowe podziękowania:

Wszystkie zdjęcia są świetne! Dziękuję za nie. Wszyscy, proszę, przejrzyjcie odpowiedzi pod tym tweetemi retweetujcie je, żeby pokazać to światu.

Jednocześnie na oficjalnym fanpage’u serialu pojawił się wpis w języku polskim, który odnosił się do obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju.

Twórca House of Cards komentuje sytuację w Polsce!

Najlepsze jest to, że podczas ostatniej kampanii prezydenckiej Andrzej Duda wraz z Agatą Kornhauser-Dudą byli porównywani do Franka Underwooda i jego żony Clare. Wszystko dlatego, że polski przywódca jest niezwykle podobny do amerykańskiego „odpowiednika”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ogromna WPADKA na Twitterze Pałacu Kensington! Pomylili Polskę z…

Koniec końców okazało się jednak, że najbliższej do Franka podobny jest… Jarosław Kaczyński, którego zapewne zobaczymy w popularnym serialu.

House of Cards online pl

Twórca House of Cards komentuje sytuację w Polsce!

Twórca House of Cards komentuje sytuację w Polsce!

Twórca House of Cards komentuje sytuację w Polsce!

Twórca House of Cards komentuje sytuację w Polsce!