Producentom seriali przez wiele lat nie udawało się zapełnić luki po Plotkarze. W końcu stacja The CW, która odpowiada za sukces Gossip Girl znalazła zamiennik idealny.

Mowa o seriali Riverdale, którego pierwszy sezon miał premierę 26 stycznia 2017, a już 9 marca złożone zostało zamówienie na kolejne części.

O czym jest serial? W miasteczku Riverdale dochodzi do śmierci chłopaka z bardzo bogatej rodziny. Ostatnią osobą, która go widziała jest jego siostra bliźniaczka, Cheryl (w tej roli Madelaine Petsch), która twierdzi, ze chłopak się utopił. Może ktoś by jej uwierzył, gdyby nie fakt, że jego ciało zostaje znalezione z dziurą po kuli w głowie. Młodzież z liceum w Riverdale próbuje rozwikłać sprawę.

Oto 5 powodów, dla których powinniście odpalić serial:

1. Riverdale zostało nakręcone na podstawie cyklu komiksów Archie Comics z 1948 roku. Komiks stanowi tu uniwersum. Dzięki temu serial nabiera klimatu. Mamy tajemnicze miasteczko i morderstwo niczym z Twin Peaks, stroje niczym z Plotkary i siłę wciągania równą Stranger Things.

2. Moda. Poszukujecie serialu z modą w tle? Proszę bardzo. Stroje pań z pewnością posłużą jako inspiracje.

3. Restauracja Pop’s Cock’lit Shoppe, czyli miejsce spotkań istnieje naprawdę i znajduje się w Kanadzie.

4. Serial wciąga. Ok, to połączenie komiksu z filmem młodzieżowym, ale wciąga. Niestety jest to zabieg coraz rzadziej spotykany w dzisiejszych serialach.

5. Jest nieprzewidywalny. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że wiesz, co zaraz się wydarzy, jesteś w błędzie!

Zobacz: Finn Wolfhard, gwiazda Stranger Things, pije wodę z bidetu

Oglądacie, a może macie w planach?

5 powodów, by zacząć oglądać Riverdale już dzisiaj!

5 powodów, by zacząć oglądać Riverdale już dzisiaj!

5 powodów, by zacząć oglądać Riverdale już dzisiaj!

5 powodów, by zacząć oglądać Riverdale już dzisiaj!