Agata Duda i Andrzej Duda obecnie odbywają wizytę dyplomatyczną na Litwie. Uwagę zwróciła kreacja pierwszej damy, która, jak zauważyli internauci, mogła przekazywać coś więcej.

OMG! Joe Biden pokazał nagranie z Agatą Dudą

Agata Duda wspiera Strajk Kobiet?

Agata Duda, podobnie jak jej córka Kinga, długo milczały, gdy w Polsce wybuchły protesty związane z decyzją Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.

W końcu pierwsza dama zabrała głos:

Agata Duda zabrała głos w sprawie Strajku Kobiet: „Nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę”

Cieszę się, że mąż powiedział, że potrzeba przygotować jakieś rozwiązania. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła usunąć ciążę, nawet tę zagrożoną, ale wynika to z moich przekonań, wiary, ale i ze świadomości, że w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji nie zostałabym sama – powiedziała. Czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety mają być zmuszane do herozimu? Mam wątpliwości.

Teraz pojawiły się zdjęcia pary prezydenckiej zrobione na Litwie. Agata Duda miała na sobie czarno-fioletową sukienkę – jak zauważyli internauci, jej wzór układał się w błyskawicę, będącą symbolem Strajku Kobiet.

https://twitter.com/MRebeliant/status/1328688870620360704

Agata Duda od lat nie rozmawiała z bratem! Wiadomo, co było przyczyną konfliktu

Pierwsza dama wypowiedziała się ostatnio na temat Światowego Dnia Wcześniaka, którego symboliczny kolor to fiolet. Andrzej Duda również miał fioletowy krawat. Bardziej prawdopodobne jest, że chcieli nawiązać właśnie do niego.

Agata Duda w dzień wyborów. Miała maseczkę na twarzy.

Agata Duda w dzień wyborów. Miała maseczkę na twarzy. Fot.Forum.

Agata Kornhauser-Duda

Agata Kornhauser-Duda, fot. Podlewski/AKPA.