Lista nagród, jakie zgarnął film Ida jest tak długa, że nie sposób wszystkich wymienić. Wielu liczy, że produkcja zgarnie Oscara. W piątek ogłoszono listę dziewięciu tytułów, spośród których członkowie Akademii nominują w styczniu obrazy do statuetki w kategorii film nieanglojęzyczny. Produkcja znalazła się też na liście nominowanych do Złotych Globów.

Akcja dzieje się w latach 60-tych. Anna (Agata Trzebuchowska) jest sierotą. Przed złożeniem ślubów poznaje krewną (Agata Kulesza), która zdradza jej, że pochodzi z rodziny żydowskiej.

Wszystko wskazuje na to, że Trzebuchowską jeszcze będziemy podziwiać na dużych ekranach. W rozmowie ze Stopklatka.pl zdradziła, że otrzymuje liczne zaproszenia na castingi, w tym chciano, by zagrała w Grze o tron:

To były głównie duże produkcje, których w ogóle nie brałam pod uwagę, bo to nie jest mój typ kina. Poza tym nie poradziłabym sobie z rolą, która wymaga dużej sprawności warsztatowej. Dostałam też m.in. propozycję zagrania w kolejnym sezonie Gry o tron – zdradziła. – Bohterka nazywa się Waif. Tajemnicza, chłodna kobieta o wyglądzie nastolatki. Więcej o niej nie wiem, nie śledzę tego serialu. Pamiętam, że przez roztargnienie wykasowałam maila z zaproszeniem na casting, myśląc, że to informacja prasowa. Dopiero kiedy zobaczyłam obok tytułu Gra o tron nazwisko Pawła Pawlikowskiego, wyciągnęłam wiadomość z kosza. Bardzo mnie to wszystko rozbawiło. W super amatorskich warunkach w domu, z przyjaciółmi nagrałam wysłaną mi scenę. Roli ostatecznie nie dostałam (reżyserzy castingu powiedzieli mi, że po „Idzie” spodziewali się, że mam bardziej mroczną urodę), ale to było świetne doświadczenie.

Trzymacie kciuki za karierę Agaty?

&nbsp
Agata Trzebuchowska z Idy zagra w Grze o tron?

Agata Trzebuchowska z Idy zagra w Grze o tron?

Agata Trzebuchowska z Idy zagra w Grze o tron?

Agata Trzebuchowska z Idy zagra w Grze o tron?