Agnieszka Radwańska (29 l.), najlepsza polska tenisistka zdecydowała się zejść z kortu i ogłosiła, że kończy karierę. Odniosła mnóstwo sukcesów, ale dwa ostatnie sezony były słabsze ze względu na jej problemy zdrowotne.

Agnieszka Radwańska na Sylwestra wyglądała obłędnie (Facebook)

Agnieszka tłumaczy, że już nie może trenować tak, jak dawniej.

Kochani,

Pragnę podzielić się z Wami jedną z moich najważniejszych życiowych decyzji. W dniu dzisiejszym, po 13 latach zawodowego grania, kończę swoją przygodę z zawodowym tenisem. Nie jest mi z tym łatwo. W głowie jeszcze tyle wspomnień, emocji zwycięstw tych dwudziestu zdobytych turniejów i tych blisko sześciuset wygranych meczów. Niestety nie mogłam już trenować jak dawniej, a organizm i tak coraz częściej odmawiał posłuszeństwa. W trosce o swoje zdrowie, z pełną świadomością obciążenia, jakie niesie rywalizacja na tak wysokim poziomie, nie jestem już w stanie zmobilizować swojego organizmu do jeszcze większej eksploatacji.

Ile kosztowało wesele Agnieszki Radwańskiej?

Zapewniła, że nie porzuca tenisa na zawsze:

Odkładam rakietę i żegnam się z tourem, ale nie z tenisem. Tenis jest i zawsze będzie pełnił w moim życiu wyjątkową rolę. Czas na nowe wyzwania, nowe pomysły, mam nadzieję równie ekscytujące jak te na korcie.

Kończy słowami podziękowania.

Ufam, że na przestrzeni tych wszystkich lat godnie reprezentowałam nasz kraj na całym świecie oraz dostarczałam Wam wszystkim wielu emocji, wrażeń i radości. Wasze wsparcie, miłe słowa oraz wiara w moje zwycięstwa były ze mną na każdym meczu i za to serdecznie i z głębi serca Wam dziękuję. Dziękuję za każdą nieprzespaną noc spędzoną przed telewizorem oraz za wszystkie tytuły Fan Favorite – to dla mnie zaszczyt i najlepsza nagroda za ciężką pracę.

Sukienka Uli Radwańskiej ze ślubu Agnieszki zrobiła wielką furorę! (FOTO)

Agnieszka Radwańska w swojej karierze wygrała 20 turniejów WTA, a w 2012 roku dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. W rankingu WTA najwyżej znalazła się na drugim miejscu.

Agnieszka Radwańska OFICJALNIE zakończyła KARIERĘ

Agnieszka Radwańska OFICJALNIE zakończyła KARIERĘ

Agnieszka Radwańska OFICJALNIE zakończyła KARIERĘ

Agnieszka Radwańska OFICJALNIE zakończyła KARIERĘ