W minioną niedzielę, 19 września 2021, Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Telewizyjnej po raz 73. rozdała nagrody Emmy. Wielkim zwycięzcą tegorocznej imprezy okazał się Netflix, którego produkcje zdobyły łącznie 44 statuetki. Największym wyróżnieniem cieszył się serial „The Crown”, który zgarnął nagrodę za najlepszy serial dramatyczny, a do wcielających się w brytyjską rodzinę królewską aktorów powędrowało 11 statuetek.

Emmy 2021: Zobaczcie NAJPIĘKNIEJSZE kreacje (ZDJĘCIA)

The Crown to brytyjsko-amerykański serial biograficzny opowiadający o życiu królowej Elżbiety II i rodzie Windsorów, pełen intryg, romansów i dramatów, które rodzina królewska wielokrotnie próbuje zamieść pod dywan. Serial cieszy się ogromną popularnością, ponieważ mimo bycia w kategorii biograficznych, nie brak w nim kontrowersji i ukazywania rodziny królewskiej od tej mniej znanej i przyjaznej strony.

Kiedy będzie kolejny seozn?

The Crown piąty sezon

Prowadzący ceremonię – amerykański aktor oraz komik Cedric Antonio Kyles, znany jako Cedric the Entertainer – wykorzystał wygraną Netflixowskiego serialu do bezlitosnego wyszydzenia rodziny królewskiej, a konkretniej wywiadu Oprah Winfrey z księciem Harry’m i Meghan Markle w swoim otwierającym uroczystość przemówieniu.

Serial „The Crown” blednie w porównaniu z prawdziwą monarchią. Weźmy na przykład ten wywiad Oprah z księciem Harry’m i Meghan. To dopiero coś!

Komik nie omieszkał skomentować szybkości, z jaką Harry i Meghan porzucili swoje królewskie obowiązki i uciekli do Stanów. Żartował również z plotek o akceptowalnym przez dwór królewski kolorze skóry synka pary – Archiego, a także o Rodzinie Królewskiej, jako relikcie przeszłości, nie idącym z duchem czasu.

Mały Archie będzie musiał nauczyć królową Elżbietę jak używać TikToka!

Meghan i Harry podczas wywiadu u Oprah Winfrey

Meghan i Harry podczas wywiadu u Oprah Winfrey fot. YouTube

Niestety Harry oraz Meghan nie byli obecni na rozdaniu nagród, dlatego nie mogli odpowiedzieć na te zaczepki. Komentarze wywołały jednak lekki uśmiech na twarzach aktorów z „The Crown”.