Kim do tej pory były Pierwsze Damy? Od czasów Jacqueline Kennedy największą uwagę zwracano na to, co noszą. Obecna prezydentowa, Michelle Obama, choć ma niewątpliwe atuty intelektualne, zawodowe i osobiste, najczęściej widnieje w magazynach dzięki kreacjom, które wybiera. A najchętniej nosi młodych, amerykańskich projektantów.

Michelle nakłania do zdrowego trybu życia, aktywnie angażuje się w akcje charytatywne, nakłania nawet do prowadzenia przydomowych ogródków i sama daje dobry przykład. Zaczęła też uczyć skromności, pokazując się kilkakrotnie w sukienkach z sieciówek.

Ann Romney, o której mówi się, że jest prawdopodobną nową Pierwszą Damą, może jeszcze bardziej zmienić wizerunek „żony swojego męża\”.

Jest mormonką – a kobiety mormonów obowiązuje dość ścisły kodeks dotyczący ubioru i dodatków. Nie ma mowy o próżności i strojeniu się. Ma być skromnie. Ortodoksyjni mormoni dopuszczają jedynie kolczyki z damskiej biżuterii i choć mąż Ann, kandydat na prezydenta, Mitt Romney, ortodoksyjny nie jest, to jego małżonka daje dobry przykład i nosi się skromnie.

Nie może pochwalić się takim wykształceniem, jak Michelle Obama – ma \”zaledwie\” tytuł Bachelor of Arts (BA) z języka francuskiego, porównywany do polskiego tytułu licencjata. Dla porównania: obecna Pierwsza Dama może pochwalić się tytułem doktora nauk prawnych uzyskanym na prestiżowym Uniwersytecie Harvarda.

Żona Mitta Romneya bardziej niż pracy poświęcała się rodzinie – mają pięciu synów i osiemnaścioro wnucząt. Sporo, jak nakazuje religia mormonów.

Jaki wzorzec dla amerykańskich kobiet będzie promować Ann? Można podejrzewać że taki, który idealnie odzwierciedla obraz przykładnej kobiety mormona: posłusznej, poświęconej rodzinie, skromnej i oddanej.

Tymczasem żona kandydata do fotelu prezydenta udowodniła, że potrafi flirtować z trendami i nie zawsze zgadza się ze swoim mężem. Parę razy odważyła się na elegancki, ale i modny wygląd.

I choć Lisa A. Kline odpowiedzialna za metamorfozę Sarah Palin, twierdzi, że jej stylowi brak jeszcze konsekwencji, to wszyscy z ciekawością będą obserwować ewolucję szafy Ann, niekoniecznie stuprocentowo zgodną z wytycznymi Księgi Mormona. Oczywiście o ile Mitt Romney wygra w nadchodzących wyborach.

\"Ann
foto: ABC

\"Ann
foto: Fame/Flynet

\"Ann

\"Ann

\"Ann