Prawie 10 miesięcy temu, premierę miał słynny już serial Netflixa „Inventing Anna”. Teraz niesławna bohaterka historii jest już na wolności. Jednak nie może za daleko ruszać się ze swojego mieszkania, gdyż ma specjalną obrączkę na kostce. Nie zatrzymuje to jej jednak w rozwijaniu się na polu nowej kariery.

Anna „Delvey” Sorokin już na wolności. Wygląda jak celebrytka

Anna Delvey, znana również jako Anna Sorokin, znalazła się w samym sercu sceny artystycznej Miami, dzięki jednej ze swoich prac „Prowling in Prada”, sprzedanej za 15 000 dolarów. Znana oszustka rosyjskiego pochodzenia ma nadzieję, że uda jej się kontynuować ten sukces podczas imprezy „The House (arrest) Party”, która odbędzie się 3 grudnia w Miami Art Week, podczas której zaprezentowanych zostanie kilka jej prac.

Wspaniale jest mieć wsparcie kolekcjonerów i społeczności artystycznej […] Odbyłam wspaniałą podróż. Zaczęłam tworzyć moją sztukę, kiedy wypuściłam swoje odbitki na początku tego roku. Więc to jest coś w rodzaju następnego rozdziału, powiedziała Anna Delvey.

Anna Sorokin na wolności rozwija się jako artystka

Jednak Anna nie skupia się tylko na świecie sztuki. Ponoć produkuje własną „linię produktów” i pracuje nad potencjalnym programem telewizyjnym. Wielu wciąż szokuje, ze Anna Deley NADAL wykorzystuje naiwność ludzi, zarabiając na nich krocie. A „akceptacja” ludzi świata sztuki… świadczy tylko o nich samych.

Anna Delvey sprzedaje swoje majtki z autografem

Anna Delvey po raz pierwszy trafiła na pierwsze strony gazet w artykule Jessiki Pressler z 2018 roku, w którym szczegółowo opisano proceder oszustki.

W kwietniu 2019 roku Anna została skazana, jednak została zwolniona warunkowo w lutym 2021 roku, jednak wtedy rozpoczęły się problemy z wizą i jej legalnym pobytem w USA. Zaś w październiku 2022 roku Anna została zwolniona z aresztu, ale musiała zostać umieszczona w areszcie domowym i nosić obrączkę – monitor na kostce.