Odkąd Polskę obiegła informacja na temat wygranej opozycji w wyborach parlamentarnych, nad TVP zebrały się ciemne chmury. Wielu doświadczonych dziennikarzy Telewizji Polskiej stracili swoją pracę.

Anna Popek o zmianach po rozstaniu z TVP. Czy przejdzie do TV Republika? (WIDEO)

Anna Popek mówi o zwolnieniu z TVP

Zmiany w stacji dotknęły nie tylko dziennikarzy informacyjnych, ale również i tych, którzy prowadzili śniadaniowe programy w TVP. Zwolnienia nie ominęły również Anny Popek, która przez ponad 20 lat była związana ze stacją.

Anna Popek przeżywa kryzys po zmianach w TVP? „Mój stan zdrowia nie jest najlepszy”

Podczas ostatniego wydarzenia mieliśmy okazję porozmawiać z Anną Popek na temat jej niedawnego zwolnienia z TVP. Zapytaliśmy dziennikarkę, czy może spodziewała się już zwolnienia przed rozwiązaniem umowy. W odpowiedzi nie ukrywała, że została zaskoczona decyzją stacji.

Muszę powiedzieć, że było zaskakujące i bardzo raptowne, bardzo nagłe. No nie, nie przypuszczałam, że tak to się potoczy, zwłaszcza że ten program wydawało się, że jest taką mocną opoką. Dobrze przemyślany, dobrze skonsolidowany. No tworzy się nowy, więc to tak jest, że wszystko się zmienia – mówiła w rozmowie z Kozaczkiem Anna Popek.

Oświadczenie Anny Popek minęło się z prawdą? Pilne wieści płyną z Woronicza!

Dziennikarka zdradziła nam także, że jej zwolnienie odbyło się przez telefon i nie było rozmową skupioną na przedstawieniu jej wypowiedzenia umowy.

Przez telefon usłyszałam od znajomego, który zajmował się układaniem grafiku właśnie, że nie planuje mojej obecności na razie w grafiku grudniowym. Potem trudno spodziewać się powrotu, kiedy widzę kolejne nowe pary, więc na pewno sytuacja już nie wróci do tamtego czasu sprzed wydarzeń grudniowych, że tak się wyrażę – wyznała Anna Popek.

Zobacz cały wywiad poniżej:

Anna Popek, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Anna Popek, fot. Niemiec/AKPA

Anna Popek, fot. Podlewski/AKPA

Anna Popek, fot. Wojtalewicz Jarosław/AKPA

Anna Popek, fot. Piętka Mieszko/AKPA