Ława przysięgłych orzekła na korzyść Judy Huth, która oskarżyła Billa Cosby’ego o molestowanie seksualne w rezydencji Playboya, gdy była nastolatką. Werdykt został odczytany w miniony wtorek w sali sądowej w Santa Monica w Kalifornii.

Bill Cosby wyszedł z więzienia. Czemu nie został tam na zawsze?

Bill Cosby oskarżony 

Judy Huth otrzymała 500 000 dolarów odszkodowania i chociaż zespół prawników Cosby’ego był obecny, były aktor nie był w sądzie, gdy odczytywano werdykt.

64-letnia Huth stwierdziła, że Cosby molestował ją w sypialni w rezydencji Playboy’a, czyli słynnej posiadłości Hugh Hefnera w Holmby Hills – kiedy miała 16 lat.

Bill Cosby z kolejnym wyrokiem

Huth złożyła pozew cywilny w 2014 roku, domagając się odszkodowania za cierpienia emocjonalne. W pozwie Huth stwierdziła, że ​​poznała komika w 1975 roku, kiedy wraz z 17-letnią przyjaciółką oglądała film kręcony w parku San Marino w Los Angeles. Mówi, że Cosby podszedł do nich i poprosił je, aby przyszły z nim usiąść, następnie zaprosił je na lunch.

Zobacz zdjęcia z więzienia Billa Cosby’ego

Po tym, jak dziewczętom rzekomo podano wiele napojów alkoholowych, Cosby powiedział im, że ma dla nich „niespodziankę” i zabrał je do rezydencji Playboya. Aktor rzekomo powiedział dziewczętom, aby powiedziały, że mają 19 lat, jeśli ktoś o to zapyta. To tam miało dojść do napaści na tle seksualnym.

Bill Cosby fot. Forum/Reuters

Bill Cosby w drodze do więzienia w 2018 roku, fot. MEGA / Forum

Bill Cosby w drodze do więzienia w 2018 roku, fot. MEGA / Forum

Fot. Forum

Fot. Forum