Do biegania i do wyglądania

Wszystkie buty sportowe największych marek, jak Nike, Adidas, Reebok, są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Modele skonstruowane specjalnie do podejmowania określonych aktywności, np. biegania, zapewniają właściwe oddychanie skórze, odpowiednią amortyzację i podparcie dla stóp. Buty przeznaczone do wycieczek górskich mają dodatkowo wyższą cholewkę, dającą kostkom stabilizację i chroniąc je tym samym przed narażeniem na kontuzje. Są również takie buty, które idealnie sprawdzą się do ćwiczeń, np. linia Reebok fitness.

Wbrew pozorom obuwie sportowe nie jest przeznaczone tylko dla tych osób, które są aktywne fizycznie. Największe brandy modowe produkujące buty sportowe kierują swoje kampanie produktowe także do osób prowadzących siedzący tryb życia, ale za to interesujących się modą albo po prostu ceniących wygodę.

Wszystkie modele butów sportowych są tak pomyślane, żeby trafić w gusta zarówno fanek ascetycznych designów, jak i zwolenniczek printów i nieoczywistych połączeń detali. Nawiązują do całej palety kolorystycznej, a czasem mają także dodatkowe zdobienia w postaci kolorowych dżetów, naszywek, itd.

Sport na wybiegu

Wiele butów o sportowym fasonie znajduje swoje miejsce w modowych stylizacjach: od luźnych, casualowych, do eleganckich. I tak trampki Big Star łączone są z jeansami i eleganckimi bluzkami, marka New Balance pojawia się na ulicach w towarzystwie płaszczy, a Adidas Superstar – ze spódnicami.

Na pierwszy rzut oka, takie łączenia mogą wydawać się dość specyficzne, jednak kiedy przyjrzymy się poszczególnym modelom okazuje się, że są one tak zaprojektowane, żeby pasować zarówno do szortów, jak i plisowanej spódnicy, i chyba właśnie dlatego są przez wszystkich tak uwielbiane.