Książę Filip, 99-letni mąż królowej Elżbiety, 16 lutego trafił do szpitala. Pałac uspokajał, że źle się poczuł i jest to tylko środek zapobiegawczy. Okazuje się jednak, że na razie nie opuści placówki.

Książę Filip trafił do szpitala! Pałac wydał oficjalne oświadczenie

Książę Filip w szpitalu

Jego Królewska Wysokość Książę Edynburga został przyjęty do Szpitala Króla Edwarda VII w Londynie we wtorkowy wieczór. Przyjęcie księcia jest środkiem ostrożności, zaleconym przez lekarza Jego Królewskiej Wysokości, po tym, jak źle się poczuł – wyjaśniono – brzmiało oświadczenie.

Chociaż książę William zapewniał, że jego dziadek czuje się dobrze i jest pod odpowiednią opieką, to kiedy książę Karol odwiedzał go w szpitalu, można było dostrzec, że jest bardzo zmartwiony.

Królowa Elżbieta i książę Filip już zaszczepili się na COVID-19!

Książę Filip miał przebywać kilka dni w klinice, jednak jego pobyt został przedłużony. Został tam zawieziony samochodem, a nie karetką pogotowia i  porusza się bez niczyjej pomocy.

Książę Edynburga pozostaje w szpitalu Króla Edwarda VII, gdzie otrzymuje pomoc medyczną w związku z infekcją. Czuje się dobrze i reaguje na leczenie, ale nie oczekuje się, że opuści szpital w ciągu kilku najbliższych dni – brzmiało ostatnie oświadczenie.

Książę Filip powiedział żart dotyczący CIAŁA królowej Elżbiety

Mamy nadzieję, że wkrótce opuści szpital.

Królowa Elżbieta i książę Filip już zaszczepili się na COVID-19

Królowa Elżbieta i książę Filip już zaszczepili się na COVID-19 fot. PA Images / Forum

Królowa Elżbieta i książę Filip już zaszczepili się na COVID-19!

Królowa Elżbieta i książę Filip fot. Forum/Reuters

Książę Filip w szpitalu

Książę Filip w szpitalu

Książę Filip

Książę Filip fot. Forum/ REUTERS