Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia. Weźmie w nim udział tylko 30 osób ze względu na obostrzenia pandemiczne. Nie będzie miał charakteru państwowego. Rodzina królewska pomyślała jednak o osobach, które nie mogą na nim być, a chcą wziąć udział w pożegnaniu.

Panowie na pogrzebie księcia Filipa NIE pojawią się w mundurach. Wiadomo też, jak mają wyglądać kobiety

Gdzie obejrzeć pogrzeb księcia Filipa?

Pogrzeb księcia Filipa będzie miał charakter wojskowy, tak jak sobie zawsze życzył. Rozpocznie się o godzinie 14.30 brytyjskiego czasu, czyli o 15.30 według naszego czasu.

Transmisję z pogrzebu księcia Filipa będzie można obejrzeć na oficjalnym kanale rodziny królewskiej w serwisie YouTube.

W ten sposób udział w pogrzebie weźmie też Meghan Markle, która nie mogła przylecieć do Londynu, bo jest w zaawansowanej ciąży.

Ceremonia odbędzie się w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze. Już wiadomo, że książę Filip spocznie w ekologicznej trumnie z wełny. Mężczyźni będą mieli garnitury, a nie mundury wojskowe, jak donoszono wcześniej, ze względu na księcia Harry’ego i księcia Andrzeja.

Książę Harry i książę William NIE będą szli obok siebie na pogrzebie księcia Filipa! Oficjalne stanowisko rzecznika

Trumnę księcia będzie wiózł hybrydowy Land Lover. Królowa miała trudne zadanie, aby zadecydować, kto weźmie udział w pogrzebie. Za trumną pójdą książę Karol i księżniczka Anna, jego najstarsze dzieci, za nimi książę Edward i książę Andrzej. Książę Harry i książę William znajdą się w trzeciej linii procesji, ale pomiędzy nimi będzie szedł ich kuzyn Peter Phillips, syn księżniczki Anny.

Książę Filip

Książę Filip fot. / PA Images / Forum

Książę Filip, królowa Elżbieta

Książę Filip, królowa Elżbieta fot. KeystoneSU / Forum

William i Harry

William i Harry fot. Capital pictures / Forum