Krzysztof Krawczyk zmarł w wieku 74 lat. Ta wiadomość wstrząsnęła polską sceną muzyczną, jego fanami i bliskimi. Zaledwie kilka dni wcześniej wyszedł ze szpitala po zmaganiach z Covid-19, który jednak nie był przyczyną jego śmierci. W mediach społecznościowych pożegnała go Sylwia, jedna z adoptowanych córek.

Krzysztof Krawczyk był legendą polskiej muzyki. Miał syna i trzy adoptowane córki

Córka żegna Krzysztofa Krawczyka

Krzysztof Krawczyk był ojcem syna Krzysztofa Juniora, którego matką była jego druga żona, Halina Żytkowiak. Oprócz niego miał trzy adoptowane córki: Sylwię, Katarzynę i Beatę. To siostrzenice Ewy Krawczyk, żony artysty.

Są to córki mojej siostry Barbary. Swojego biologicznego ojca praktycznie nie znają. Beatka, która ma teraz 6 lat, w ogóle nie wie, że ktoś taki istnieje. Za dużo czasu na to wychowanie Krzysztof nie ma, ale ile może, to dziewczynkom daje. Wspomaga je również materialnie – mówiła kilka lat temu Ewa Krawczyk w rozmowie z portalem „Łódź Nasze Miasto”.

Córki artysty występowały z nim na scenie i śpiewały w jego chórkach. Jedna z nich, Sylwia, dodała na Facebooka zdjęcie ze swoim tatą oraz napisaną datą jego urodzenia i śmierci.

Zmarł Krzysztof Krawczyk. Kiedy odbędzie się pogrzeb artysty?

Krzysztof Krawczyk kończy karierę, fot. AKPA

scena z: Krzysztof Krawczyk, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA

scena z: Krzysztof Krawczyk, Ewa Krawczyk, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk fot. Gr¹bczewski/AKPA