Krzysztof Krawczyk nie żyje. Muzyk przebywał w szpitalu z powodu zarażenia COVID-19. Mimo że wyszedł z placówki i zapewniał, że czuje się lepiej, manager poinformował o jego śmierci. Miał 74 lata. Zostawił żonę Ewę, syna oraz trzy córki.

Krzysztof Krawczyk NIE ŻYJE. Miał 74 lata

Krzysztof Krawczyk – żona, syn, adoptowane córki

Krzysztof Krawczyk był trzykrotnie żonaty. Na początku lat 70. był mężem Grażyny Adamus. W 1972 roku wziął ślub z Haliną Żytkowiak, z którą ma syna Krzysztofa, jednak w ich związku nie układało się. Piosenkarz wrócił z synem do Polski w 1985 roku po tym, jak rozstał się z byłą żoną. Kobieta zmarła w 2011 roku na raka płuc.

Krzysztof Krawczyk ogłasza KONIEC KARIERY. „Finiszując w biegu mojego życia”

Krawczyk sam przyznał, że miał problemy z dochowaniem wierności. Udało mu się ustatkować przy Ewie, którą poznał w latach 80-tych mieszkając w Stanach Zjednoczonych. Para pobrała się w USA, ale ślub okazał się nieważny, więc powtórzyli go Polsce.

Żałuję, że byłem idiotą i skrzywdziłem dwie dziewczyny. Przez moją niewierność. Dlatego dla mnie największą wartością w małżeństwie jest wierność – mężczyzna musi mieć honor. Przy Ewie odzyskałem go. […] Monogamia dotarła do mnie szczęśliwie przy Ewuni – mówił w wywiadzie z „Galą”.

W rozmowie z „Vivą” pięknie mówił o swojej żonie:

Gdybym nie pokochał Ewy, nie wiem, jak by to było. A teraz czuję, że jestem na swoim miejscu, a miłość jest moim adwokatem. I to nie tylko do Ewy, lecz do ludzi w ogóle. Za zmarnowanie daru miłości powinno się iść do piekła.

Ewa była młodsza od Krzysztofa o 13 lat. Chociaż bardzo się kochali, w 2005 roku się rozwiedli, a później ponownie pobrali w 2008 roku.

scena z: Krzysztof Krawczyk
SK: , , , , , , ,
fot. Palicki/AKPA

Krzysztof Krawczyk przyznaje, że skrzywdził dwie dziewczyny!

Krzysztof Krawczyk adoptował trzy córki siostry swojej żony Ewy, czyli swojej szwagierki: Sylwię, Kasię i Beatę. Miały swoich rodziców, ale wychowywał je wokalista na prawie przyrzeczenia ojcostwa.

Krzysztof Krawczyk – wypadek

W 1988 roku miał miejsce poważny wypadek samochodowy z udziałem muzyka i jego rodziny w okolicach Buszkowa, 27 kilometrów od Bydgoszczy. Jego syn przez kilka dni był nieprzytomny, doznał urazu pnia mózgu, ręki, nogi i szczęki. Ucierpiał również sam Krawczyk i jego żona. Wokalista miał pękniętą żuchwę, uszkodzone kości policzkowe, złamaną szczękę oraz centralne zwichnięcie stawu biodrowego i złamaną nogę. Ewa doznała wstrząśnienia mózgu i była mocno poobijana.

 

 

scena z: Krzysztof Krawczyk, Ewa Krawczyk, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Ewa Krawczyk, Krzysztof Krawczyk
SK: , , , , , , , , ,
fot. Gr¹bczewski/AKPA