32-letni aktor, który od lat próbuje uwolnić się od roli czarodzieja, w podcaście „Happy Sad Confused”, wyznał, że z chęcią powróciłby do Hogwartu, jednak w innej roli.

Daniel Radcliffe zaręczył się ze swoją dziewczyną?

Daniel Radcliffe od kilku lat wciela się w rolę wielebnego Ezekiela Browna w serialu „Cudotwórcy”. Bohater ten różni się znacznie od kultowej roli Harry’ego Pottera, jednak mimo tego, wciąż w każdej możliwej sytuacji dziennikarze podpytują aktora o jego rolę życia.

Od lat spekuluje się na temat nowej wersji hitu J.K. Rowling, w której fani na całym świecie z chęcią zobaczyliby dorosłe już gwiazdy, wcielające się w role z dzieciństwa. Mimo, że autorka kultowej serii nie planuje kontynuacji Harry’ego Pottera, to w jednym z wywiadów powiedziała, że nie wyklucza, że kiedyś powróci do świata czarodziejów w bardziej tradycyjnej formie, bo wie, że miłośnicy jej książek pragną właśnie tego najbardziej.

Ale jeśli nowa seria Harry’ego Pottera miałaby powstać, Daniel Radcliffe zażartował, że chciałby jeszcze bardziej odejść od swojej pierwotnej roli. Wolałby zagrać inną, niż tytułową rolę.

„Prawdopodobnie chciałbym Syriusza [Blacka] lub [Remusa] Lupina. To zawsze były te 2 postacie, które mi się podobały najbardziej. Są wspaniali ”, powiedział Radcliffe do prowadzącego podcast Josha Horowitza.

Daniel Radcliffe w tej roli przeszedł samego siebie! (VIDEO)

W ekranizacji można było zobaczyć Davida Thewlisa jako Remusa Lupina i Garego Oldmana jako Syriusza Blacka. Gdyby Daniel Radcliffe miał wybór, porzuciłby rolę Harry’ego Pottera, by wcielić się właśnie jednego z dwóch książkowych Huncwotów.