Sir Michael Gambon to irlandzki aktor znany przede wszystkim ze swojej kultowej roli Albusa Dumbledore’a z serii filmów o Harrym Potterze. Gambon zadebiutował w filmie „Harry Potter i Więzień Azkabanu” i przejął rolę dyrektora Hogwartu po śmierci Richarda Harrisa.

Robbie Coltrane nie żyje. Wszyscy pamiętają go za rolę Hagrida w Harrym Potterze

Nie żyje Sir Michael Gambon, odtwórca roli Albusa Dumbledore’a

Dziś media obiegła informacja o śmierci 82-letniego aktora, którą potwierdziła rodzina Michaela. W oświadczeniu wydanym w imieniu jego żony Lady Gambon i syna Fergusa poinformowano, że aktor zmarł w szpitalu w wyniku zapalenia płuc:

Ukochany mąż i ojciec, Michael zmarł spokojnie w szpitalu w obecności żony Anne i syna Fergusa przy jego łóżku po ataku zapalenia płuc. Michał miał 82 lata. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym bolesnym czasie i dziękujemy za przesłane wyrazy wsparcia i miłości.

Prócz Albusa Dumbledore’a, Sir Michael Gambon był znany z roli detektywa Philipa Marlowe’a w „Śpiewającym detektywie” z 1986 roku oraz swoich teatralnych roli w spektaklach „Hamler”, „Antoniusz i Kleopatra”, „Król Lar”, „Ryszar III” i „Wujaszek Wania”.

Nie żyje znana aktorka z Harry’ego Pottera

Entertainment Pictures / Forum

Entertainment Pictures / Forum

pasekkozak