Sophia Loren (88 l.), ikona Hollywood, znana ze swojej ponadczasowej urody i legendarnej kariery rzadko pojawia się publicznie. Zrobiła jednak wyjątek pojawiając się na 80. Festiwalu Filmowym w Wenecji, a także na pokazie Giorgio Armaniego, z którym przyjaźni się od kilku dekad.

Sophia Loren nie do poznania na planie nowego filmu

Na pokaz Giorgio Armaniego przybyło wiele gwiazd, ale największą niespodzianką była włoska aktorka Sophia Loren. Gwiazda ze względu na swój stan zdrowia rzadko pokazuje się na oficjalnych imprezach, dlatego za każdym razem jej pojawienie się na czerwonym dywanie wzbudza wielką sensację.

Mimo że zbliża się do 89. roku życia, Sophia Loren wciąż emanuje gracją i wielką prezencją. Urodzona 20. września 1934 roku w Rzymie, wciąż pozostaje ikoną kina i stylu.

Sophia Loren – piękna 88-latka

Sophia Loren, która po raz pierwszy spotkała Giorgio Armaniego w Paryżu w latach 60., gdy pracował dla domu mody Nino Cerrutiego, powiedziała niegdyś w rozmowie z magazynem WWD o regularnym wspieraniu projektanta: „Zawsze, tak jak to robią prawdziwi przyjaciele”. Jak widać, wciąż podtrzymuje swoje zdanie sprzed lat.

Sophia Loren z synem na kolacji

Projektant po raz kolejny odnowił współpracę Armani Beauty z festiwalem w Wenecji, którego jest głównym sponsorem. Dlatego też podczas filmowego wydarzenia miało miejsce wielkie modowe przedsięwzięcie „One Night Only Venice 2023”, które co ciekawe, zostało specjalnie zaprojektowane tak, aby mieć minimalny wpływ na środowisko.

Fot. GRANGER / Granger History Collection / Forum

Jan. 1, 1960 – Sophia Loren, Studio Portrait, Circa 1961 (Credit Image: © Glasshouse/ZUMAPRESS.com)

Sophia Loren Fot. Forum