Avicii (Tim Bergling) zmarł 20 kwietnia w wieku 28 lat. Ciało artysty zostało znalezione w hotelowym pokoju w Muscat Hills Resort w Omanie. O jego szokującej śmierci poinformowała menadżerka.

Muzyk dwa lata temu zrezygnował z koncertowania ze względu na stan zdrowia. Miał problemy związane z uzależnieniem od alkoholu. Avicii popełnił samobójstwo, o czym poinformowała rodzina w oświadczeniu. Co było przyczyną samobójstwa?

Nasz ukochany Tim był poszukującą, kruchą, artystyczną duszą, poszukującą odpowiedzi na egzystencjalne pytania. Perfekcjonistą, który podróżował i ciężko pracował w tempie, jakie prowadziło do ogromnego stresu

– czytamy w oświadczeniu (cytujemy za Onet muzyka).

Po zakończeniu trasy chciał odnaleźć równowagę w życiu, być szczęśliwym i zająć się tym, co kochał najbardziej: muzyką. Zmagał się z myślami o Znaczeniu, Życiu, Szczęściu. Nie mógł już tego wytrzymać.

– dodaje rodzina.

Wrażliwa dusza i brak zrozumienia w całej machinie show – biznesu były głównymi powodami śmierci, jakie podała rodzina.


Chciał odnaleźć spokój. Nie odnajdywał się w machinie show-biznesu; był wrażliwą osobą, kochał swoich fanów, ale unikał światła reflektorów. Tim, zawsze będziemy cię kochać i za tobą tęsknić

– pisze pogrążona w smutku rodzina.