Od paru lat gry planszowe są coraz chętniej kupowane i nie po to, by leżały w szafie, ale by spędzać w taki sposób wolny czas z rodziną, dzieciakami czy przyjaciółmi. Do wyboru jest wiele rodzajów planszówek, w tym gry dla najmłodszych, dzieci w wieku szkolnym, młodzieży, dla dorosłych, rozrywkowe, strategiczne czy bazujące na grach komputerowych. Jakie gry wybierają dzieci, a co warto wybrać, by rozerwać się w gronie dorosłych?

Co dają gry planszowe?

Grając w planszówki, można bardzo miło spędzić czas z całą rodziną. To fajny sposób na zdrową rywalizację, ale też odejście od komputera czy smartfona, przy których spędza się najwięcej wolnego. Gry planszowe można zabrać ze sobą na wakacje czy do znajomych, a szczególnie przydają się podczas długich jesienno-zimowych wieczorów, gdy za oknem jest szaro i ponuro. Szczególnie dzieci warto zachęcać do grania, bo dzięki takiej zabawie mogą one rozwijać swoje zdolności, pobudzają szare komórki, a także uczą się strategicznego myślenia. To doskonały sposób na naukę poprzez zabawę i to nie tylko w przypadku dzieci, ale i dorosłych. Podczas gry można popracować nad cierpliwością czy nauczyć się przegrywać z godnością.

Najciekawsze gry planszowe dla dzieci – co warto wybrać

Większość gier planszowych dla dzieci nadaje się też dla starszych i dorosłych, chyba że chodzi o planszówki, których celem jest stricte nauka liczenia czy kolorów. Wśród popularnych tytułów dla dzieci znajdują się „Gorący ziemniak”, „Farmer”, czy dziecięcą odmianę „Monopoly”. Jeśli jednak chodzi o najciekawsze i najbardziej grywalne planszówki, to w czołówce znajdują się gry dla nieco starszych oparte na popularnych serialach, grach komputerowych czy filmach. W tej kategorii możesz znaleźć takie tytuły jak „Minecraft Portal Dash”, czy „Star Wars. Zewnętrzne rubieże”.

Jakie planszówki dla dorosłych wybrać? W co warto zagrać?

Gry planszowe dla dorosłych wcale nie muszą być przeznaczone dla osób pełnoletnich, a wszystko zależy od tego, co się lubi. Jeśli preferujesz gry strategiczne lub logiczne, to możesz sięgnąć po łamigłówki lub planszówki, w których wygrywa osoba umiejąca rozszyfrować skomplikowane kody. Są też gry przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia, takie jak „Gierki małżeńskie”, czy „Odjechane jednorożce. Bez cenzury”, które idealnie nadają się na spotkanie w gronie znajomych, by się pośmiać i powygłupiać.

Gry planszowe to doskonały sposób na spędzenie miło czasu w ciekawy sposób, ale też jest to znakomita okazja, by pożartować, wysilić trochę umysł i uwolnić nieco kreatywności. Warto mieć w zanadrzu kilka gierek na różne okazje i zachęcać też do takiej zabawy najmłodszych.

Artykuł sponsorowany