Emilia Krakowska jest osobą specyficzną. Występowała w różnych filmach i sztukach, ale zawsze jej gra wzbudza sympatię widzów. Ma 67 lat, ale wiele osób mogłoby pozazdrościć jej podejścia do życia i poczucia humoru.

Niektórzy (w tym Kuba Wojewódzki) zarzucają jej protekcjonalny stosunek do mężczyzn, a pani Krakowska ze wszystkimi byłymi mężami się przyjaźni. Żartuje nawet, że wyswatała ich z następnymi żonami.

Życie na Gorąco donosi, że aktorka jest po raz kolejny zakochana, wróży tez przyszły ślub. Już piąty.

Emilia Krakowska i Sergiusz Sikorski byli już kiedyś parą. Jednak aktorka zaznacza, że gdyby się wtedy rozstali, już na pewno byliby po rozwodzie.

– On musiał się ożenić. Musiał mieć kobietę oddaną i cierpliwą, która była w stanie podporządkować się jego planom, karierze [Sikorski jest architektem – przyp. red.], wyjazdom. Ja na pewno nie byłabym taka. Gdybyśmy wtedy zdecydowali sie być razem, już dawno byłabym z Sergiuszem po rozwodzie, jak z pozostałymi mężami. Wielbiłam swoich mężczyzn, ale tylko do czasu, gdy spróbowali ograniczać moją niezależność, najpierw byłam artystką, potem żoną.

Teraz związek ma jednak duże szanse. Oparty jest na wzajemnej przyjaźni, wiele ich łączy.

Poniżej wywiad dla Wojewódzkiego, wart obejrzenia.