Andrzej Grabowski od lat gra w polskich filmach i serialach. Po roli Ferdynanda Kiepskiego w serialu „Świat według Kiepskich” miał tak umocnioną pozycję w branży filmowej, że nie musiał martwić się o pracę.

Andrzej Grabowski w filmie „Polityka”

Rola Gebelsa w „Pitbullu. Nowe porządki” okazała się dużym sukcesem dla Grabowskiego. Patryk Vega po raz kolejny zaproponował aktorowi rolę w swoim filmie – wcielił się w postać Jarosława Kaczyńskiego w filmie „Polityka„. Niestety aktor spotkał się już z ostracyzmem w Polsce.

Zajmuję się też stand-upem. I kilka dni temu odebrałem telefon, że zaplanowany występ odwołano, bo miało na niego przyjść kilku ważnych dla organizatorów ludzi, którzy nie przyszliby, gdybym ja wystąpił. Więc ze mnie zrezygnowano. To pierwszy objaw tego, że ostracyzm następuje i pewnie będzie następował. Ale przeżyłem już tyle, że przeżyję i to. Mam tylko nadzieję, że do więzienia nie trafię

– wyznał we „Wprost” Andrzej Grabowski.

To już nie ten sam Ferdynand Kiepski. Andrzej Grabowski SCHUDŁ 42 kg

Dodał, że nie zamierzał „ośmieszać prezesa” i postawił ultimatum Vedze, że jak ma zagrać w jego filmie, to na kabaret się nie pisze.

Grając, nie używałem żadnej groteskowej formy, nie starałem się być śmieszny

– powiedział Andrzej Grabowski.

Niedługo NIE POZNACIE Andrzeja Grabowskiego!