Konkurs, w którym szukamy Cosmo Girl organizujemy co roku i każdego roku potwierdzają się nasze przypuszczenia, że wspaniałych, wyjątkowych kobiet na tym świecie jest całe mnóstwo. Kobiet, które idą pod prąd, spełniają swoje marzenia, które w ciężkich sytuacjach nie poddają się tylko działają. Kobiet, które chcą pokazać, że płeć nie ma znaczenia i że jeśli tylko chcemy możemy wszystko.

Dzięki marce Cin&Cin, sponsorowi i organizatorowi imprezy Mocne Strony Kobiety, w tym roku finał odbył się w Małej Warszawie – industrialnej przestrzeni, gdzie nowoczesność spotyka tradycję, miejscu wyjątkowym. Każda osoba, która przybyła tego dnia do Małej Warszawy poznała, dzięki Cin&Cin na nowo świat bąbelków i mogła przetestować jak smakuje Cin&Cin FREE.

Było pysznie ;)!

Z kilkuset zgłoszeń do konkursu, jury w składzie: Joanna Mroczkowska (redaktor naczelna Cosmopolitan), Katarzyna Lemanowicz (redaktor prowadząca serwis cosmopolitan.pl) Paulina Smaszcz Kurzajewska i Gabi Drzewiecka, wybrało 20 kobiet, których historie chwytały za serce, dawały nadzieje, na lepsze, które swoim działaniem potwierdzały to, że kobiety są wyjątkowe.

W trakcie półfinałów, z 20 kobiet nasze jury wybrało finałową 10.

I właśnie 15 czerwca, w Małej Warszawie miał miejsce finał akcji Mocne Strony Kobiety.

Do wygrania w konkursie były:

 • nagroda pieniężna, w wysokości 10 000zł, którego sponsorem była marka Cin&Cin (sponsor akcji Mocne Strony Kobiety).
 • wczasy w Omanie – biuro podróży Itaka ufundowało dla Cosmo Girl 2019 tygodniowe wczasy wraz z osobą towarzyszącą w Omanie.
 • szczoteczka Foreo Luna Mini
 • zestawy biżuterii
 • zestaw kosmetyków od firmy Ingrid Cosmietics
 • prezenty od Taily Weijl oraz
 • zestaw kosmetyków naturalnych od Orientanty.

Ale… Zanim nasze jury ogłosiło wynik i przyznało jednej z finalistek tytuł Cosmo Girl 2019, działo się w Małej Warszawie wiele…

Panele dyskusyjne z wyjątkowymi kobietami, z których warto czerpać inspirację, które „walczą” o to, żeby nam kobietom żyło się lepiej. W roli prelegentów między innymi: Maria Sadowska – piosenkarka, reżyserka, Monika Mariotti – aktorka, podróżniczka, Joanna Mroczkowska – redaktor naczelna Cosmopolitan, Katarzyna Lemanowicz – redaktor prowadząca cosmopolitan.pl, Izabela Cieplińska – szefowa działu psychologia Cosmopolitan oraz Marta Majchrzak i Katarzyna Kordzińska właścicielki OH LALA – właścicielki szkoły POLE DANCE, a także miejsca, gdzie każda kobieta może rozwinąć ciało i kształtować ducha.

Niespodzianką była również rozmowa, prowadzącej event Karoliny Gilon z laureatką zeszłorocznej edycji – Agnieszką Wiatrowską. Aga opowiedziała, co dało jej zwycięstwo w konkursie Mocne Strony Kobiety, czy dalej spełnia swoje marzenia, i co robi, żeby być silną kobietą.

Co jeszcze – Strefa Beauty, gdzie każda dziewczyna mogła znaleźć coś dla siebie.

 • Strefa FOREO zadbała o pielęgnację skóry, zaprezentowała najnowsze szczoteczki, które są hitem i powinny znaleźć się w kosmetyczce każdej Cosmo Girl.
 • Strefa INGRID COSMETICS – gdzie po pielęgnacji, każda kobieta, która pojawiła się na naszym wydarzeniu mogła wykonać makijaż, zgodny z najnowszymi trendami.
 • Strefa Tally Wejl – a tam ubrania z najnowszej kolekcji, wata cukrowa i możliwość zrobienia sobie słodkiego selfie.
 • A także marka Orientana, która udowadniała, że siła tkwi w naturze i że naprawdę warto w codziennej pielęgnacji postawić na najlepsze produkty.

 

 Ale, co najważniejsze tego dnia – to wybór Cosmo Girl 2019. W finale znalazły się: Maria Czajkowska, Wioletta Choma, Anika Godel – Chełmecka, Daria Dorato, Aleksandra Zawistowska, Dagmara Szolc, Magdalena Rogacka, Sonia Pałęga i Marta Płusa.

Po burzliwych obradach jury, tytuł Cosmo Girl 2019 trafił w ręce Aleksandry Zawistowskiej. To dziewczyna, której praca jest jej największą pasją. Architekta, projektantka, graficzka, która projektuje przeróżne rzeczy od sitodruków przez meble po tworzenie planów urbanistycznych. Kiedy tylko może przemierza świat, promuje ekoturystykę. Poznawanie nowych miejsc i kultur jest dla niej bardzo ważne, ale przede wszystkim zawsze zwraca uwagę na społeczny i polityczny kontekst swoich działań, stara się podróżować w stu procentach świadomie i w miarę możliwości szerzyć wiedzę na temat turystyki przyjaznej dla planety.

W tym roku, na wzór poprzednich, w głosowaniu internautów zwyciężyła Marta Płusa – kobieta nieposkromiona, która idzie pod prąd. Która swoją energią zaraża wszystkich wokół. Marta, kiedy miała 4 lata postanowiła, że zostanie pisarką i do dzisiaj, konsekwentnie trzyma się tej ścieżki. W 2015 roku wydała swoją pierwszą książkę: „Seks i inne choroby cywilizacyjne”, na podstawie której powstała sztuka teatralna.

Ale to nie koniec! To cudowne, sobotnie popołudnie uwiecznił koncert wspaniałych artystek: Marysi Starosty i Reni Jusis.

Zobacz naszą galerię – bawiliśmy się świetnie!

Trzymamy kciuki za kolejny sukcesy dziewczyn. 

P.S. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji konkursu Mocne Strony Kobiety.