Najnowszy numer magazynu Wprost przyniósł ranking najbardziej ogłupiających – zdaniem wybranych przez redakcję jurorów – programów telewizyjnych.

Niechlubne tytuły w dużej mierze przypadły programom przygotowywanym przez TVN. Dostało się również Tomaszowi Lisowi, byłemu naczelnemu Wprost, który jakiś czas temu przeszedł do Newsweeka.

Na portalu Na temat oskarżani o robienie najbardziej ogłupiających programów atakują twórców rankingu:

Interesuje mnie, dlaczego twórcy tego rankingu wybrali tendencyjnie programy TVN i program byłego naczelnego „Wprost” Tomasza Lisa. Moim zdaniem, efekt na jeden numerek trafiony. Ten na pewno się sprzeda. A za promocje naszych programów serdecznie dziękuję – mówi z ironią Magda Gessler (restauratorka była felietonistką Wprost, po odejściu Lisa przeszła do Newsweeka).

Tomasz Lis mówi natomiast tak:

Z głupstwem nie polemizuję, bo intencje „Wprost” wydają mi się oczywiste, a brak klasy jeszcze bardziej oczywisty. Rozumiem że spuszczenie przeze mnie „Wprost” do drugiej linii tygodników musi boleć. A tonący brzydko się chwyta.

Lis przypomina przy okazji swój niedawny wywiad dla portalu Wirtualne Media, w którym o tygodniu Wprost powiedział w ten sposób:

Próbuje mnie pan namówić na zwierzenia pod tytułem: Czy trener Legii Warszawa zwraca uwagę na to, co się dzieje z Flotą Świnoujście, która gra w drugiej lidze? Może pan zapytać trenera Legii, Jana Urbana, ale zgaduję, że nie zwraca uwagi. W drugiej lidze toczą się rozgrywki i pewnie są ciekawe, ale to nie moja sprawa, ja mam swoich konkurentów: „Politykę” i „Uważam Rze”.

Magda Gessler porównuje wyniki oglądalności swoich show z wynikami sprzedaży Wprost:

Nakład „Wprost” spada. To śmieszne, że osobę, która tak ogłupia naród, ogląda tygodniowo 8 mln osób – w „MasterChef” i w „Kuchennych rewolucjach”. Czy według „Wprost” cały naród jest w takim razie tak durny? To jest demokratyczny wybór telewidzów, że chcą oglądać Magdę Gessler. Nikt nie stoi za ludźmi z karabinami, by wybierali inne kanały niż te, które sami chcą oglądać – skwitowała Gessler.

A co sądzicie o tym rankingu? Jest coś na rzeczy?

Cały artykuł przeczytacie na portalu Na temat.

Gessler o rankingu na najbardziej ogłupiające programy