Biała sukienka z lamówkami ozdobiona paskiem ze stylizowanych ostów, w której księżna Kate (35 l.) pojawiła się na przyjęciu z okazji 91. urodzin królowej Elżbiety, przeszła już do historii mody.

Księżna Kate i książe William ZACHWYCENI Polską! (ZDJĘCIA + VIDEO)

Kreacja projektu Gosi Baczyńskiej wzbudziła zachwyt nie tylko nad Wisłą – brytyjskie media poświęciły sukience sporo uwagi. Wśród komentarzy pojawiły się i takie, że była to jedna z odważniejszych i bardziej nowoczesnych sukienek, w jakich widywano do tej pory Kate.

Niewątpliwie kreacja była nietuzinkowa i pasowała do księżnej. A jak to się stało, że Baczyńska szyła sukienkę dla żony księcia Williama?

Portal cojestgrane24.wyborcza.pl zapytał projektantkę o historię powstania sukienki:

Niemal cztery tygodnie temu dostałam maila od prywatnej sekretarki księżnej i księcia Cambridge z prośbą o przesłanie mojego look booka – opowiada Gosia Baczyńska w rozmowie z portalem.

Projektantka zdradziła, że suknia księżnej była specjalnie przygotowana na tę okazję.

Powstała z kompilacji dwóch projektów – dodaje Baczyńska.

Tym komentarzem księżna Kate zdobędzie Twoje serce!

A jak kreatorka wzięła miarę? Wiadomo, że taka sukienka musi leżeć idealnie!

Będziecie zaskoczeni:

Nie brałam żadnej miary, bo księżna ma idealną figurę modelki i byłam w stanie trafnie ocenić jej sylwetkę – powiedziała Gosia.

Projektantka nie była pewna, czy księżna wystąpi w sukience jej projektu. Mówi, że nie wypadało dopytywać. Kiedy w końcu zobaczyła Kate w białej kreacji…

(…) oniemiałam z zachwytu i niedowierzania – zdradziła Gosia.

Nie tylko ona:)

Cały artykuł na temat kreacji księżnej przeczytacie tutaj.