Polskie gwiazdy publicznie angażują się w obronę dzików, które narażone są na masowe polowania. Ministerstwo Środowiska zapowiedziało, że myśliwi masowo będą odstrzelać zwierzęta – zarówno młode jak i matki. Łącznie ma być zabitych 210 tysięcy dzików. Powodem jest walka z Afrykańskim Pomorem Świń. Według Ministerstwa uniknie się występowania choroby.

Te gwiazdy uwielbiają CEKINY. Która z nich prezentowała się najlepiej?

Część gwiazd apeluje przeciwko masowemu zabijaniu dzików, namawiają do podpisania petycji.

Rihanna uparcie lansuje tę DZIWNĄ modę (ZDJĘCIA)

Gwiazdy, które apelują na Instagramie o ochronę dzików to: Maja Ostaszewska, Olga Kalicka, Marcin Dorociński, Michał Piróg, Kinga Rusin, Margaret, czy Kasia Nosowska.

Wyświetl ten post na Instagramie.

DZIK JEST 👌 🐗 JEST GIT DZIK TEŻ PRAWO 👉 MA BY BYĆ 🎈 W 🐗 STRZELAĆ 🤦‍♀️ CO ZA WSTYD 🤦‍♀️ 🐗 CHCE TEŻ MIEĆ 🥂 LEPSZY BYT 🥂 🔫 👉🐗 SŁABY CHWYT 🔫 👉🐗 🤦‍♀️ CO ZA PRZYPAŁ 🤦‍♀️ KTO PRZYPIEPRZA SIĘ DO WIEPRZA TEN WYCHODZI NA LESZCZA CHCESZ POMÓC ? TO STRESZCZAJ SIĘ 👩‍👩‍👧👩‍👩‍👧‍👦👩‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👧‍👦👨‍👩‍👧👨‍👨‍👦 CAŁA PUBLIKA 🐗🐗🐗🐗🐗🐗🐗 W OBRONIE DZIKA 👆👆👆👆👆👆👆 WYKONAJ MISJE 🗳🗳🗳🗳🗳🗳🗳 PODPISZ PETYCJE (link w bio) made by ESTIME @gverilla @kacezet @xawerydeskurwolski

Post udostępniony przez Margaret (@margaret_official)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kochani wielka mobilizacja!!!!!!!! Proszę podpisujcie petycję w moim BIO 🙏 Minister Środowiska jednym podpisem skazuje na zagładę niemalże całą populację dzików!!! Do końca lutego odstrzelonych ma być 210 000 z 229 000 żyjących w naszym kraju. W tym młode, ciężarne lochy oraz osobniki żyjące w Parkach Narodowych. Decyzji tej, wyjątkowo sprzeciwiają się sami myśliwi. Jeśli dojdzie do odstrzału tak gigantycznej ilości dzików, oznaczać będzie to KONIEC TEGO GATUNKU W POLSCE!!!!! Powodem tej haniebnej decyzji ma być rozpowszechniający się wirus ASF, ale naukowcy są zgodni, że odstrzał nie tylko nie zatrzyma wirusa, ale wręcz może go rozprzestrzenić. To nie dzikie zwierzęta, tylko człowiek jest za niego odpowiedzialny. Nie możemy dopuścić do rzezi, która ma się zacząć już w najbliższą sobotę! Musimy się zmobilizować!!! Proszę podpisujcie petycję przeciwko odstrzałowi, którą znajdziecie w moim BIO. Wejdźcie na strony @wwfpolska @fundacjaviva i dowiedzcie się więcej. Musimy zrobić wszystko, żeby zatrzymać tę straszą decyzję!!!

Post udostępniony przez Maja Ostaszewska Official (@ostaszewskamaja_official)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Ocalmy tego malucha i 200tys. pozostałych w Polsce dzików! Nie dopuśćmy do RZEZI, która ma się rozpocząć już w tę sobotę! Kliknijcie w ten link i podajcie dalej, komu się da: https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/stop-rzezi-dzikow (aktywny link jest w opisie mojego profilu). Jedno kliknięcie to jeden mail. Dzięki Waszej mobilizacji już udało się wysłać ponad 20tys. maili do premiera Morawieckiego 👏🏻👏🏻👏🏻! Zalewajmy dalej tę skrzynkę naszym veto! Niech wie, że się nie zgadzamy na wybicie w zasadzie calej populacji polskich dzików (210tys.), bo wiemy że nie ma to żadnego naukowego uzasadnienia i jest nieskuteczne w walce z ASF! *** W ramach walki z ASF między 2015 – 2017 odstrzelono 1.000.000 (!!!) dzików a ogniska choroby nadal się rozprzestrzeniają. Eksperci nie pozostawiają na pomyśle totalnej eliminacji suchej nitki. Problemem nie są bowiem dziki, ale człowiek i brak kontroli nad wdrażaniem programu bioasekuracji w Polsce, brak rzeczywistej kontroli sanitarnej (mówi o tym raport NIK i raport Głównego Inspektoratu Weterynarii) . *** Pomimo trwającej 3 lata akcji tępienia dzików we wschodnich rejonach Polski, co roku notuje się coraz więcej przypadków ASF. wszystkie nowe ogniska zarażenia w Polsce są wynikiem przenoszenia przez ludzi – patroszenie, skórowanie, wykorzystywanie mięsa – mimo zakazów! Do przenoszenia wirusa ASF walnie przyczynili się więc Ci którzy polowali na dziki! *** Aby zmniejszyć ryzyko rozwleczenia ASF, należy unikać działań, które mogą zwiększyć ruch dzików, zwłaszcza polowań zbiorowych. Spłoszone zwierzęta przemieszczają się bowiem na znaczne odległości, zarażając kolejne. To dlatego np. w Belgii w obszarze zakażonym całkowicie zabroniono polowania na dziki. Im więcej myśliwych i psów myśliwskich będzie miało kontakt z zakażonymi dzikami tym większe ryzyko rozwleczenia wirusa. Wirus przedostaje się do środowiska wraz z krwią np. podczas postrzału lub patroszenia zwierząt. To dlatego zamiast polować należy usuwać martwe dziki z lasu – padłe są rezerwuarem wirusa miesiącami – pisze koalicja Niech Żyją – inicjator akcji mailingowej. *** Dlatego działajmy! To tylko jedno kliknięcie! Ocalmy polskie dziki przed zagładą!!! https://petycj

Post udostępniony przez Kinga Rusin- Official Profile (@kingarusin)