„Chodziłam na castingi, gdzie każda czarna dziewczyna miała długie, kręcone włosy, prawdziwe bądź nie. Chodziłam i przychodziłam z niczym. Musiałam się czymś wyróżnić.”

***

Piękne, długie włosy od wieków podobają się mężczyznom i zajmują czołowe miejsca wśród odpowiedzi o to, co czyni kobietę seksowną.

Halle Berry może się nie zgodzić i trudno nie przyznać jej racji – wystarczy rzut oka by stwierdzić, że ona w chłopięcej fryzurce wygląda oszałamiająco.

I tak też się czuje.

– Kiedy mam naprawdę krótkie włosy, czuję się najlepiej – powiedziała magazynowi People. – Ale włosy to tylko dodatek, który noszę, jak torebka czy buty.

Aktorka miała jednak problemy z przekonaniem innych do swojej fryzury.

– Gdy zaczęłam grać, rozpoczęłam walkę ze stereotypem, że tylko długie włosy są sexy – wyjaśnia. – Chodziłam na castingi, gdzie każda czarna dziewczyna miała długie, kręcone włosy, prawdziwe bądź nie. Chodziłam i przychodziłam z niczym. Musiałam się czymś wyróżnić.

W 1989 zdecydowała się na odważne cięcie. Menedżerka załamywała ręce twierdząc, że teraz już nikt Halle nie zatrudni. Dwa tygodnie później Berry dostała swoją pierwszą pracę w serialu.

– Wybrali mnie, bo byłam inna – kwituje gwiazda.

Dobrze czasem iść pod prąd.

Czytaj więcej: Dobierz fryzurę do znaku zodiaku

&nbsp

Halle Berry buntuje się przeciwko długim włosom

Halle Berry buntuje się przeciwko długim włosom