Edyta Herbuś nie zatańczy już w Tańcu z Gwiazdami. Tancerka odmówiła, choć to właśnie dzięki temu programowi stała się znana. Brak chęci nie ma z tym jednak nic wspólnego.

– Owszem, dostałam propozycję udziału w programie, ale niestety mam inne plany zawodowe – powiedziała w rozmowie z Faktem Edyta. – Pracuję właśnie na planie nowego serialu Tylko miłość, w którym mam dość obszerną rolę. Ze względu na dużą ilość dni zdjęciowych nie byłabym w stanie pogodzić treningów i pracy na planie.

Herbuś zagra Zuzę, młodą dziewczynę pochodzącą z prowincji. W dużym mieście marzy o tym, by w końcu spełnić swe pragnienia i zostać primabaleriną.

W nowym serialu, który ma być następcą Magdy M. zagrają także m.in. Małgorzata Kożuchowska, Urszula Grabowska, Bartłomiej Świderski, Maria Pakulnis i Jerzy Bończak.

Edyta Herbuś wystąpiła już dwa razy w Tańcu z Gwiazdami, tańcząc z Kubą Wesołowskim i Marcinem Mroczkiem. Grała także w serialu Na Wspólnej. Ci, którzy cieszyli się z jej odejścia, teraz mają pewnie posępne miny.