Kiedy w 2010 roku książę William oświadczył się Kate Middleton, wręczył jej przepiękny pierścionek zaręczynowy z szafirem. Była to pamiątka rodzinna – pierścionek wiele lat wcześniej wręczył swej narzeczonej, księżnej Dianie, książę Karol.

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate

Jubilerskie cacko, które księżna Kate dostała od Williama, to pierścień z białego złota z owalnie szlifowanym, 12-karatowym szafirem cejlońskim. Kamień jest otoczony 14 malutkimi brylantami. Od kiedy trafił na palec Kate, kobiety oszalały na jego punkcie. Wiele dziewczyn, które szykują się do ślubu, marzy o podobnym pierścionku.

Jessica Ziółek i Arek Milik ZARĘCZYLI SIĘ! Narzeczona piłkarza pokazała pierścionek!

Sprzedawcy szybko zareagowali na tę potrzebę. Nawet sieciówki oferują pierścionki wzorowane na pierścieniu Kate. Oczywiście mało kogo stać na wydanie kilkudziesięciu tysięcy dolarów na pierścionek, sieciówki proponują więc tanie repliki.

Jennifer Lopez i Alex Rodriguez ZARĘCZYLI się – pierścionek jest OGROMNY

I tak w ofercie sklepu Marc&Spencer od kilku lat jest pierścionek o nazwie Regal Ring. Jest to tania replika pierścionka zaręczynowego Kate. Kosztuje niecałe 20 funtów, czyli ok. 100 złotych.

Niedawno sieć wprowadziła do sprzedaży nieco zmienioną wersję pierścionka – replika ma trochę bardziej nowoczesny kształt. Ten pierścionek również nie jest drogi, kosztuje ok. 140 złotych:

 

A jeśli kogoś stać, zawsze może sobie zamówić pierścień z brylantami i szafirem, i poczuć się jak księżna Kate.

[Photo via Newscom]