Ogromny skandal szykuje się w Białym Domu. Zeszłotygodniowy atak USA na bazę lotniczą w Syrii wywołał szok i niedowierzanie na całym świecie.

Donald Trump chciał zemścić się za rzekomy atak bronią chemiczną rządu Baszara Al-Assada.

Zobacz też: Sąsiedzi Ivanki Trump mają dość jej sekretnej pracy w Białym Domu

Nie ma jednak na razie przekonujących dowodów na to, że za tragedią, w której zginęło kilkudziesięciu cywilów, nie stoi Al-Kaida. Na dodatek wychodzą na wierzch kolejne informacje, które dowodzą, że w incydent zamieszani byli członkowie tak zwanych „White Helmets”, czyli organizacji „humanitarnej”.

Niestety grupa wielokrotnie była oskarżana za działania terrorystyczne, a sam „lekarz”, który doniósł o użyciu Sarinu przez władze Damaszku, został oskarżony przez wywiad brytyjski o porwanie Jamesa Foleya (źródło).

Oliwy do ognia dolała wypowiedź jednego z synów Donalda Trumpa, Erica. W wywiadzie dla The Telegraph, wyznał, że prezydent podjął decyzję o bombardowaniu bazy lotniczej al-Szajrat po rozmowie… z Ivanką Trump.

Ivanka jest matką trójki dzieci i ma wpływ [na ojca – przyp. red.]. Jestem pewny, że powiedziała „Słuchaj, to jest coś okropnego”. Mój ojciec w takich momentach zadziała.

Zobacz też: Melanż poniósł ich do Syrii

To wydaje się co najmniej dziwne, ponieważ decyzja o wysłaniu wojsk na teren obcego państwa ustala się wyłącznie za zgodą kongresu. Tutaj nie było o tym mowy, co nadszarpnęło pozycję osób decyzyjnych.

W dodatku, jak wyznał Eric, jego ojciec był „bardzo przejęty” filmami i zdjęciami z miejsca ataku w Chan Szejkun. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wielokrotnie dochodziło do manipulacji, czego przykładem jest atak bronią chemiczną na Ghutę w 2013 (zginęło ponad 1400 ludzi).

Wtedy to oskarżano o to rząd Assada, jednakże późniejsze śledztwo wykazało, że za atakiem stała Jabhat al-Nusra (syryjski odłam Al-Kaidy).

Zobacz też: Szokujące informacje na temat fotografa chłopca z Aleppo! (VIDEO)

Czy tym razem będzie tak samo? I najważniejsze: czy córka prezydenta Stanów Zjednoczonych rzeczywiście powinna mieć taką władzę?

Ivanka ROZKAZAŁA Donaldowi Trumpowi o zbombardowanie Syrii!

Ivanka ROZKAZAŁA Donaldowi Trumpowi o zbombardowanie Syrii!

Ivanka ROZKAZAŁA Donaldowi Trumpowi o zbombardowanie Syrii!