Pięknie umalowane usta są kropką nad „i” efektownego makijażu. Jeśli mają być jego głównym akcentem, powinny wyglądać perfekcyjnie. Nic nie robi tak złego wrażenia, jak krzywy kontur ust czy źle rozprowadzona pomadka. Najłatwiej jest malować usta szminkami w kolorach „nude” – beżowe, jasnobrązowe, delikatnie różowe szminki stapiają się z konturem i naturalnym kolorem ust lekko go tylko podkreślając. O wiele trudniej jest wykonać makijaż ciemniejszą szminką. Prawdziwym wyzwaniem jest pomalowanie ust czerwoną szminką lub pomadką w ciemnym kolorze.

Jak perfekcyjnie pomalować usta szminką

Jak malować usta czerwoną szminką

Aby po pomalowaniu usta wyglądały pięknie i zmysłowo, musimy je odpowiednio przygotować do makijażu. Warto zrobić masaż ust. Używamy do tego miękkiej szczoteczki do zębów, która złuszczy naskórek, usunie szpecące skórki, poprawi ukrwienie i kolor czerwieni wargowej. Usta będą wyglądały na pełniejsze i bardziej nawilżone. Zwilżamy miękką szczoteczkę do zębów i delikatnie masujemy wargi.

Zobacz: SZOK! Marina bez makijażu wygląda jak NASTOLATKA! (Insta)

Kolejnym krokiem powinno być zrobienie delikatnego peelingu ust. Gotowy peeling można kupić w drogerii, można też samemu zrobić peeling cukrowy – mieszając cukier z oliwą.

Pomadkę w intensywnym kolorze dobrze jest nakładać pędzelkiem. Dzięki niemu nałożymy na usta odpowiednią ilość szminki – nie będzie jej zbyt dużo. Pędzelek pomaga nałożyć kosmetyk z dużą precyzją.

Przed zrobieniem konturu konturówką warto nałożyć na usta bazę, która sprawi, że makijaż będzie trwalszy. Można też zmatowić usta pudrem, który działa podobnie do bazy, poza tym podkreśla kolor pomadki.

Sięgamy po konturówkę w kolorze zbliżonym do pomadki i zaczynamy konturowanie ust. Usta zaczynamy konturować od wewnętrznego wgłębienia na środku górnej wargi (łuk kupidyna). Kredką prowadzimy linie na zewnątrz – najpierw zajmujemy się centralną częścią ust, potem kończymy łuki prowadząc je ku zewnętrznym częściom warg.

Następnie przechodzimy do konturowania dolnej części warg. Niektórzy zaczynają obrys od środka – i kreślą łuki do zewnętrznych części ust. Są i tacy, którzy zaczynają obrys dolnej wargi od jej zewnętrznych kącików. Następnie zaznaczają kształt wargi w jej centralnej części i łączą powstałe kreseczki.

Jak perfekcyjnie pomalować usta szminką

Konturując usta trzeba pamiętać, że obrys kredki nie powinien być widoczny, nie może odróżniać się od koloru pomadki. Musi zlać się i stworzyć harmonijną całość ze szminką. Aby uniknąć „odcinania” się konturu, można go delikatnie rozetrzeć za pomocą pędzelka nawilżonego balsamem do ust. Niektórzy nakładają konturówkę na całe usta tworząc w ten sposób bazę pod szminkę. Zarówno nadmiar balsamu jak i konturówki należy po nałożeniu usunąć ściskając ustami chusteczkę, bibułkę lub kawałek cienkiego papieru.

Zobacz też: Shakira pokazała się bez makijażu! Czy na pewno lepiej wygląda?

Pora na nałożenie pomadki. Najlepiej robić to pędzelkiem. Szminkę nakładamy od zewnętrznych kącików ku środkowi warg.

Jak perfekcyjnie pomalować usta szminką

Jak malować usta ciemną szminką?

Zarówno kolor czerwony, jak i wszystkie ciemne, intensywne kolory szminek, wymagają odpowiedniego przygotowania ust. Podobnie jak płótno przed nałożeniem farb musi być odpowiednio opracowane, tak i nasza skóra na ustach wymaga przygotowania. Ciemna szminka podkreśli wszystkie mankamenty – suche skórki, słabo wypielęgnowaną, przesuszoną skórę warg. Warto dbać o usta na co dzień, by nie działać w ostatniej chwili, bo efekt może się okazać niewspółmierny do wysiłków.

Oprócz przygotowania ust ważna jest dokładność i precyzja. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z intensywnymi kolorami szminek, nie ryzykuj szybkiego makijażu. Daj sobie czas, poćwicz, wypróbuj różne kolory. Z każdym razem będzie łatwiej uzyskać pożądany efekt – pamiętaj jednak, że pośpiech jest przy tak starannym makijażu niewskazany.

Ciemna szminka, podobnie jak ta w kolorze czerwonym, ożywia cerę, dodaje blasku karnacji. To dobry sposób na poprawę wyglądu i nastroju – zwłaszcza zimą, gdy czujemy, że czujemy, że szarość zaczyna nas przytłaczać.

Nakładanie ciemnej szminki to proces identyczny jak ten opisany wyżej – gdy malujemy usta czerwoną pomadką. Trzeba tylko pamiętać o konturówce, której kolor będzie podobny do koloru ciemnej pomadki.

Jak perfekcyjnie pomalować usta szminką

Jak perfekcyjnie pomalować usta szminką

Jak perfekcyjnie pomalować usta szminką

Jak perfekcyjnie pomalować usta szminką