Kosmetyczka każdej z kobiet pełna jest zazwyczaj kosmetyków do makijażu oczu. Często jednak mamy w niej kilka tuszów, cienie w różnych kolorach… Oczywiście, bez nich nie będziemy w stanie wykonać makijażu, ale jest też wiele innych kosmetyków, bez których trudno się obejść. Poniżej piszemy o tych mniej i bardziej oczywistych.

Korektor ukryje niedoskonałości

Spoczywa na nim trudne zadanie. To on musi bowiem jak najlepiej zatuszować niedoskonałości naszej urody – zmarszczki, sińce pod oczami, które tym bardziej pogłębiają się gdy jesteśmy zmęczone. Korektor najlepiej czuje się w duecie z dobrym podkładem i dlatego wybierając go trzeba zadbać o to, by do siebie pasowały. A oznacza to nic innego jak trzymanie się zasady powtarzanej przez wszystkich specjalistów od make-up’u – korektor ma być o ton jaśniejszy od podkładu. Równie ważna jest technika jego nakładania – delikatnie wklepujemy go palcami, od wewnętrznego kącika do zewnątrz.

Baza zapewni trwałość

Baza pod cienie działa podobnie jak korektor. Wyrównuje bowiem koloryt skóry i ją wygładza. Dzięki niej niewidoczne stają się żyłki czy przebarwienia na powiekach. Ma ona również nieco inne, niezwykle ważne zadanie. Ma zapewnić trwałość makijażu oczu. Dzięki wszystkim tym cechom dobry kosmetyk, będący bazą pod cienie, będzie świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych kobiet, które borykają się z problemem „rolujących się” cieni po kilku godzinach od ich nałożenia. A dodatkowo baza uwypukli też kolor wybranych cieni. Nawet jednak jeśli wolimy na co dzień makijaż bez kolorowych akcentów, warto zastosować samą bazę, która poprawi wygląd powiek i ukryje ich niedoskonałości.

Kredki i eyelinery, czyli podkreślenie oka

Wiele z kobiet nie wyobraża sobie makijażu oczu bez wykonania tzw. kreski. Jest ona bowiem świetnym sposobem na podkreślenie oka i nadanie mu pewnej wyrazistości. Może być zarówno elementem makijażu, mającego wyglądać jak najbardziej naturalnie, jak i tego mocnego, wieczorowego. Wszystko bowiem zależy od rodzaju kosmetyku jaki wybierzemy. Tradycyjna kredka w ołówku pozwoli na narysowanie miękkiej, dość szerokiej, a nawet nieco rozmytej kreski, a zrobiona na linii rzęs sprawi, że będą one wyglądały na gęstsze. Eyelinery natomiast przede wszystkim wymagają znacznie większej precyzji nakładania. Wykonana kreska będzie też wyrazista, a cały makijaż bardziej zdecydowany.

Tusz do rzęs – bez niego ani rusz

Dla większości kobiet tusz do rzęs to podstawowy kosmetyk do makijażu. Nic dziwnego, to on bowiem będzie niezwykle pomocny w sytuacji, gdy nie mamy czasu na nakładanie wielu różnych kosmetyków. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tuszów do rzęs. Są tusze pogrubiające, wydłużające, rozdzielające, podkręcając, wodoodporne, czy też takie, które jednocześnie pełnią dwie czy trzy funkcję. Typ maskary, podobnie jak jej kolor, powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb, ale przede wszystkim również do typu urody: koloru oczu, włosów i odcienia karnacji.

Cienie pod kolor oczu i… sytuacji

Wybierając cień do powiek, jak przy każdym innym kosmetyku do makijażu, najważniejszy jest dobór koloru współgrającego z naszym typem urody czy kolorem oczu. Niemniej jednak tu, w zależności od sytuacji, jest również miejsce na nieco szaleństwa. Inne bowiem kolory będą odpowiednie na co dzień, inne na wieczór, a jeszcze inne np. na sylwestrowe szaleństwa czy też latem, kiedy skóra jest opalona, a włosy rozjaśnione słońcem.