Pielęgnacja dłoni zimą

Zimą dłonie trzeba otoczyć szczególną troską. Pod wpływem mroźnego i suchego powietrza szybko stają się szorstkie i zaczyna brakować im nawilżenia. Dzisiaj podzielimy się z wami najlepszymi sposobami na piękne i zadbane dłonie!

Pielęgnacja dłoni zimą

Pierwsze, w co musimy się zaopatrzyć to krem do rąk. Bez niego nie jest możliwa pielęgnacja skóry dłoni. Przede wszystkim musi ją odżywiać i chronić przed utratą ciepła. Ważne, żeby zawierał składniki, takie jak gliceryna, miód, kozie mleko, aloes, rumianek, witaminy A i E, wazelina. Jeśli chcemy, aby skóra dłoni stała się bardziej elastyczna wybierzmy krem z lanoliną. W przypadku gdy są bardzo wysuszone, zaopatrzmy się w ten z mocznikiem.

Jak dbać o pielęgnację dłoni zimą?

Kolejną ważną rzeczą jest noszenie rękawiczek. Wystawianie delikatnej skóry dłoni na mróz zdecydowanie jej nie służy. Nie zapominajmy o nich, ponieważ doskonale chronią ją przed pękaniem i wysuszaniem.

Pękająca skóra na dłoniach zimą

Wiele osób zmaga się z pękającymi dłońmi w zimie. Na naszą skórę niekorzystnie działają gwałtowne zmiany temperatury, wtedy gdy np. z ogrzewanego pomieszczenia wychodzimy na mróz. Oprócz kremu do rąk pomogą nam również domowe sposoby na zadbane dłonie.

Czego potrzebuje Twoja głowa jesienią? Peeling do włosów!

Nawilżająca maska – na noc możemy je posmarować grubą warstwą kremu i założyć foliowe rękawiczki. Dobrym pomysłem jest też wymieszanie kilku kropel gliceryny i soku z cytryny, a następnie posmarowanie tym dłoni. Do ich pielęgnacji doskonale sprawdzi się również oliwa z oliwek.

Masaż – na dłonie doskonale działają masaże. Najlepiej wykonywać je za pomocą olejków. Dokładnie masujemy okrężnymi ruchami palce, a później za pomocą jednej dłoni, grzbiet drugiej. Ten zabieg pomoże nam pobudzić krążenie.

Zabieg parafinowy – możemy wykonać go w domu lub w salonie kosmetycznym. Parafina ma właściwości natłuszczające i pozwala na dłużej zachować wilgoć w skórze dłoni. Ma zdolność do utrzymywania ciepła. Dzięki niej skóra staje się miękka, gładka i nawilżona. Zabieg polega na zanurzaniu dłoni w podgrzanej parafinie. Służy do tego specjalne naczynie. Następnie na dłonie nakłada się rękawiczki foliowe, a na to frotte i pozostawia na 15 minut.

Nawilżanie rąk domowymi sposobami przynosi naprawdę widoczne efekty!

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Pielęgnacja skóry dłoni jest niezwykle ważna zimą, dlatego nie zapominaj o tym. Dzięki niej unikniesz suchego i popękanego naskórka nawet podczas najmroźniejszych dni!

Jak dbać o pielęgnację dłoni zimą?