Wiele osób chciałoby chociaż na jeden dzień zamienić się ze swoim idolem. Ich ślubny również wzbudzają wiele emcji – panie zamawiają suknie ślubne podobne do kreacji ulubionych gwiazd, a panowie chcą pojechać do ślubu wymarzonym autem. Czym jeżdzą do ślubu znani i lubiani?

Auta ślubne celebrytów

Ślub znanych osób jest zawsze wielkim wydarzeniem, szeroko komentowanym w telewizji, prasie czy na portalach społecznościowych. Gwiazdy na co dzień przemieszczają się luksusowymi samochodami. A jakie wybierają do ślubu? Na luksusowe auto postawił m.in. Michał Wiśniewski, piosenkarz, lider zespołu „Ich Troje”. Na ślub z Dominiką Tajner pojechał Lexusem LS. Małgorzata Rozenek, jak na „Perfekcyjną panią domu” przystało, wybrała na ślub z Radosławem Majdanem równie perfekcyjnego Mercedesa Maybacha. Na tę markę samochodu postawiła także córka najpopularniejszego w internecie prezydenta – Aleksandra Kwaśniewska. Natomiast „trenerka wszystkich Polek” Ewa Chodakowska wybrała na ten szczególny dzień luksusowe, czarne Audi.

Wiele polskich gwiazd postawiło na zabytkowe auta. Aktorka Katarzyna Zielińska podjechała pod kościół Rolls-Roycem Silver Cloud w kolorze białym, który jest najczęściej wybierany przez książat i arystokratów. Również jeden z bliźniaków grających w serialu „M jak miłość” Marcin Mroczek pojechał do ślubu zabytkowym autem. Jego wybór padł na malinowego Mercedesa.

Pamiętaj, że wybierając idealny samochód do ślubu należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim powinno być wygodne, a do tego eleganckie. Stylem powinno nawiązywać to klimatu wesela. Co równie ważne, dobrze aby odzwierciedlało luksus i prestiż, gdyż jest to niejako symbol wejścia w nowe życie z klasą. Czytaj także: Koszty ślubu i wesela – czyli jak przygotować się finansowo na duży wydatek.

Wydatki weselne

Koszt wesela zależy przede wszystkim od wyboru miejsca, w którym będzie się ono odbywać. W małych miasteczkach czy wsiach za tzw. „talerzyk” zapłacimy w granicach 120-200 zł. W większych miejscowościach cena ta może wynieść nawet 300 zł. Tak więc organizując przyjęcie na 100 osób w „najdroższej” wersji musimy liczyć się z wydatkiem 30 000 zł.

Ubiór pana i pani młodej jest kwestią indywidualną. Koszt zależy przede wszystkim od gustu i kwoty, jaką możemy na ten cel przeznaczyć. Można trafić na promocję i kupić suknię już za ok 1500 zł, a garnitur za 500 zł.

Gdy możemy sobie pozwolić na „luksus” to znajdziemy suknię i za 6000 zł, a garnitur za 2000 zł. Na wydatki ślubne składają się także obrączki, kwiaty, dekoracje oraz wypożyczenie samochodu. Droższe warianty to odpowiednio 3000 zł, 1500 zł oraz 2500 zł. Sumując koszty ślubne w „bogatszej wersji” musimy być przygotowani na wydatek rzędu 55 000 zł. To „zaledwie” 1/6 sumy, jaką na ślub wydał najpopularniejszy polski piłkarz, Robert Lewandowski – wyjaśnia redakcja portalu auta-wesele.pl 

Do kosztów trzeba doliczyć również oprawę muzyczną. Od nas zależy czy wybierzemy dj-a czy zespół. Cena tego pierwszego to około 2500 zł, a zespół kosztuje nawet 5000 zł. Kolejnym kosztem związanym z weselem jest wybór fotografa i kamerzysty. Cena zależy od popularności danego usługodawcy, sprzętu, doświadczenia, a także zakresu oferowanych usług. Najtańszy pakiet kosztuje około 1200- 2000 zł. Zawiera on zdjęcia ze ślubu, wesela, pleneru oraz film. Gdy zdecydujemy się dodatkowo na podziękowania dla rodziców w formie filmu, teledysk ślubny czy też plener w dniu ślubu, to zapłacimy ponad 4000 zł.