Maddie Ziegler dała się poznać światu jako 12-letnia, młoda tancerka w teledyskach Sii. Dziewczynka ubrana w cieliste body i krótką blond perukę pojawiła się teledyskach do piosenek „Chandelier”, „Elastic Heart”, „Big Girls Cry” czy „The Greatest”, gdzie zaskakiwała wszystkich elastycznością i niepokojącymi układami choreograficznymi, w których niejednokrotnie wykonywała taniec podobny do ruchów opętanej, szalonej osoby.

Maddie Ziegler o Shii LaBeouf na planie: Był obrzydliwy!

Wielką kontrowersją odbił się również teledysk do „Elastic Heart”, w którym 12-letnia Maddie wystąpiła u boku (prawie) nagiego aktora Shii LaBeoufa i stoczyła z nim coś, na kształt walki, zamknięta w klatce. Mimo to, teledyski cieszyły się dużą popularnością, a Maddie towarzyszyła piosenkarce podczas koncertów i telewizyjnych występów. Ta współpraca stała się dla niej przepustką do wielkiej kariery.

 Planet / Forum

Backgrid USA / Forum

Jej pierwsze spotkanie z Sią nastąpiło w 2014 roku. Piosenkarka zobaczyła 11-letnią wówczas Maddie w jednym z odcinków reality show i postanowiła zaproponować jej współpracę. Gdy się spotkały, Sia wyznała, że jest ogromną fanką dziewczynki, co wprawiło ją w zakłopotanie:

Napisała do nas na Twitterze „Hej, Maddie, czy chciałabyś pojawić się w teledysku do mojej nowej piosenki”? (…) Pierwszego dnia, kiedy się spotkałyśmy, podeszła do mnie, przytuliła i powiedziała „Nie wierzę, że jestem tu z tobą! Jestem twoją wielką fanką”! To było zabawne, bo to ona jest wielką gwiazdą, sławną piosenkarką i w ogóle – wyznała Maddie w wywiadzie dla portalu Vulture.

Maddie Ziegler z klipu Chandelier – jak wygląda bez peruki?

Jako 12-latka tańczyła u Sii. Dziś ma 21 lat i wiele sukcesów na koncie. Co słychać u Maddie Ziegler?

Dziś Maddie jest 21-letnią kobietą i ma na koncie wiele sukcesów, nie tylko tanecznych. Ziegler napisała własną książkę „The Maddie Diaries”, w której opisała swoją trudną drogę do sukcesu, miłość do tańca i podążanie za marzeniami.

Prócz tego wystąpiła w filmach „Powieść Henry’ego” z 2017 roku i „Następstwach” z 2021 roku oraz brała udział w kampaniach reklamowych, między innymi dla „Vanity Fair”, „Teen Vogue” czy „Cosmopolitan”. Jej Instagramowe konto śledzi prawie 14 milionów obserwatorów!

IG: maddieziegler

IG: maddieziegler

IG: maddieziegler

IG: maddieziegler

IG: maddieziegler

NIESAMOWITY taniec Maddie Ziegler do piosenki o alkoholizmie

pasekkozak