Piosenkarka jest kolejną gwiazdą, która zdecydowała się uczestniczyć w kampanii prowadzonej od kilku lat przez organizację PETA (People For The Ethical Treatment of Animals -Ludzie Na Rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt). Na potrzeby akcji „I would rather go naked than wear fur\” rozbierały się już Sadie Frost, Pamela Anderson, Kim Basinger i Christy Turlington. Aktywnie w obronie zwierząt działa także zmarła niedawno Anne Nicole Smith.

Jamelia została sfotografowana przez córkę jednego z Beatlesów, Mary McCartney. Fotografowała ona już Sophie Ellis Bextor oraz Tommy’iego Lee.

Wcześniej do współpracy zaproszono Heather Mills jednak ze względu na współpracę z McCartney i jej osobiste życzenie podziękowano modelce. Heather toczy w tej chwili batalię rozwodową z Paulem McCartneyem.

Zdjęcia Jamelii zostaną pokazane w trakcie Londyńskiego Tygodnia Mody. Rozebrałam się dla PETA ponieważ wiem jak nieludzko łowcy skór traktują zwierzęta tłumaczy piosenkarka. Czarnoskóra wokalistka uważa, że każdy kto ma serce nie powinnien nosić futra.

Wszystkich, którym nie jest obojętny los zwierząt zapraszam na stronę PETA.