Joan Collins obchodzi dzisiaj 90. urodziny i jak sama jest zdeterminowana, by nadal żyć na szybkim tempie. Joan Collins z 5 mężami, 3 dzieci, tytułem szlacheckim i olśniewającą karierą na swoim koncie ma się czym chwalić. Historia życia aktorki „Dynastii” jest tak bogata jak Alexis Carrington Colby…

Joan Collins chwali się zgrabnymi nogami w pończochach

Dziś aktorka wkracza w 10. dekadę życia i wykazuje oznak spowolnienia. Niedawno wzięła udział w koronacji króla Karola III, a za chwilę ma zamiar wyruszyć w ogólnokrajową trasę koncertową ze swoim jednoosobowym show.

Będąc już znaną gwiazdą filmową, Joan Collins miała już 48 lat, kiedy przyjęła rolę Alexis Carrington Colby, która zmieniła sposób postrzegania kobiet w średnim wieku na całym świecie.

Joan Collins kończy 90 lat!

Urodzona w dzielnicy Paddington w Londynie w 1933 roku, Joan Henrietta Collins zadebiutowała na scenie w wieku 9 lat, zanim zaczęła uczyć się sztuki aktorskiej w londyńskiej szkole teatralnej RADA. A wieku 17 lat została oficjalnie przyjęta do cechu.

Joan Collins zachwyca w skórze Yves Saint Laurent sprzed 40 lat

Szybko stała się gwiazdą brytyjskiej sceny filmowej, a potem przywołało ją Hollywood i wyrosła na jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd na świecie. A już na pewno najbardziej charakterystycznych.

Życzymy kolejnych lat w szczęściu i zdrowiu!

Fot. Bridgeman Images – RDA / Forum

JOAN COLLINS with her first husband MAXWELL REED Date:

JOAN COLLINS with her first husband MAXWELL REED Date:

Fot. Old Boy’s Club / BACKGRID / Backgrid UK / Forum