Jolanta Kwaśniewska, bo o niej mowa, przez 10 lat pełniła funkcję Pierwszej Damy. Dzielnie towarzyszyła mężowi i włączała się w wiele akcji charytatywnych. Za swoją pracę nie otrzymywała żadnego wynagrodzenia. Ostatnio apelowała o pensję dla Agaty Dudy.

Kwaśniewska ma na swoim koncie również wiele innych działań – jest prezesem fundacji Porozumienie bez barier, razem z córką, Aleksandrą Kwaśniewską, prowadziła program w TVN Style.

Kiedy wkraczała na salony u boku swego męża, Aleksandra Kwaśniewskiego, bliżej jej było do Shazzy, niż do damy z klasą. Ale Jolanta Kwaśniewska szybko się wyrobiła. Nauczyła się ubierać z klasą i z wyczuciem. Zmieniła uczesanie, makijaż i z biegiem lat wyrosła na wyrocznię stylu dojrzałych Polek.

Swego czasu stała się też obiektem żartów, gdy chciała pokazać, jak elegancko jeść ptysia. Wokół tej historii powstała cała anegdota, w której Kwaśniewska daje Polakom lekcję jedzenia bezy.

W jednym z wywiadów była pierwsza dama wytłumaczyła, że było to zadanie nie do wykonania:

– Nie da się, dlatego na eleganckich przyjęciach takich „ciastek – wpadek” po prostu się nie podaje. Ale ja podczas pewnej sesji zdjęciowej pokazałam, jak jeść ptysia: w długiej balowej rękawiczce i palcem. Ot, co! – wybrnęła w rozmowie z Nową Trybuna Opolską.

Potem Kwaśniewską parodiował nawet Jerzy Urban – zdecydowanie wolelibyśmy, żeby tę lekcję dawała jednak Jolanta.

Dziś Kwaśniewska bywa zapraszana do programów, w których wypowiada się na temat stylu i mody. Namawia do inwestowania w rzeczy dobrej jakości:

Poszaleć lubię, ale staram się, żeby towarzyszył temu rozsądek. I dobra jakość. Lubię nawet bardzo dobrą jakość. Namawiam do jakości i do układania sensownego zbioru ubrań, które w zestawie tworzą atrakcyjną całość, ale też dają się łatwo miksować w innych zestawach z tego samego zbioru. Oczywiście, dotyczy to także butów i torebek, które staram się zawsze dopasować do kreacji. To pomaga zachować styl, a jednocześnie daje możliwość indywidualnego podkreślenia wizerunku. Nawet największa garderoba nie jest przecież z gumy i w nieskończoność nowych rzeczy nie można w niej gromadzić. W mojej na pewno więcej mam torebek niż butów. I to pomimo tego, że jak już mi się jakaś torebka znudzi, to Ola chętnie jakiś czas jeszcze po mnie ją nosi – mówiła w rozmowie z NTO.

Dziś żona Aleksandra Kwaśniewskiego kończy 60 lat. Nadal wygląda doskonale. Jej rówieśniczki z zazdrością patrzą na zgrabną figurę byłej pierwszej damy. Warto pamiętać, że mama Oli prowadzi aktywny styl życia – pamiętacie ją z kijkami do nordic walkingu?

Wczoraj Jolanta bawiła się na gali Lwice Biznesu. Miała na sobie białą bluzkę, granatową narzutkę, biało-granatowe spodnie i szare szpilki z kokardą. Potrafi zadać szyku.

Zobaczcie, jak Kwaśniewska zmieniała się przez lata.

&nbsp

Jolanta Kwaśniewska na spotkaniu z korpusem dyplomatycznym, 2004 rok

Jolanta Kwaśniewska kończy dziś 60 lat (FOTO)

Jolanta Kwaśniewska na początku kariery męża

Jolanta Kwaśniewska kończy dziś 60 lat (FOTO)

Jolanta Kwaśniewska je… kanapkę. Potem był słynny ptyś

Jolanta Kwaśniewska kończy dziś 60 lat (FOTO)

Jolanta Kwaśniewska kończy dziś 60 lat (FOTO)

Jolanta Kwaśniewska kończy dziś 60 lat (FOTO)

Jolanta Kwaśniewska kończy dziś 60 lat (FOTO)

Jolanta Kwaśniewska kończy dziś 60 lat (FOTO)

Jerzy Urban pokazuje, jak jeść ptysia…

Jolanta Kwaśniewska kończy dziś 60 lat (FOTO)