Wypowiedzi Mariusza Pudzianowskiego (39 l.) na temat imigrantów wywołały masę kontrowersji. I tak, kiedy jedni współczują strongmanowi i popierają jego ostre słowa w sprawie uchodźców niszczących jego transporty, inni oskarżają Pudziana o sianie nienawiści i niebezpieczne uogólnianie.

Czytaj też: Prokuratura zajęła się Pudzianowskim

Wczoraj sprawę niefortunnie skomentował Paweł Kukiz (52 l.). W swoim poście na FB poseł na sejm wspomniał o Joannie Grabarczyk, szefową organizacji HejtStop, która złożyła w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Pudzianowskiego. Według Grabarczyk celebryta wzywa do nienawiści na tle rasowym.

Nie dziwię się pani Joannie… Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy – napisał Kukiz.

Wpis został szybko usunięty, ale jego kopie krążą po internecie.

Sprawę skomentował Tomasz Kammel. Dziennikarz, który zna zarówno Pudzianowskiego, jak i Kukiza, pisze na FB:

Prosba do Paweł Kukiz i Mariusz Pudzianowski.
„Na jej miejscu tez marzylbym o imigrantach.” – tak Paweł Kukiz komentuje Joannę Grabarczyk z akcji Hejtstop. Paweł, chodzi Ci o to, ze ta pani jest tak nieatrakcyjna, ze powinna marzyć, by w sylwesrową noc zostać zmolestowaną przez imigrantów? Paweł, czy pisząc te słowa byłeś trzeźwy?
Pamietaj, że wielu ludzi rechocze gdy to czyta. Tak samo jak rechotali gdy Andrzej Lepper mówil, że nie da sie zgwałcic prostytutki. Nie idz tą drogą, bo jej koniec nie jest godny polecenia. Przeproś te kobietę, której godności musze bronić przed Tobą i spróbuj być autorytetem jakim byles gdy spiewales, że „ZCHN zbliza sie”
(pisownia oryginalna).

Czytaj też: #RYJKUŹNIARA – O CO CHODZI W TEJ AKCJI SPOŁECZNEJ?

I kończy:

A Tobie Mariusz Pudzianowski przypominam, ze w roku 1989 powstal film „300 mil do nieba”. Wygrał wiele festiwali na świecie.
To prawdziwa historia dwoch polskich chlopcow, ktorzy uciekli do Szwecji, do lepszego zycia podczepieni pod naczepę TIRA. Dobrze, że wtedy nie znalazl ich żaden strongman z bejsbolem. Byles parę razy w Pytanie na śniadanie i pokazywales, że masz glowe na karku. Teraz pokazujesz, ze masz pałe, wielką, drewnianą pałę. Prosze Cie, przestań, bo zacznę wierzyć, że glowa służy Ci juz tylko do jedzenia. Masz racje, ze chcesz bronić swojej wlasnosci przed zlodziejami. Ale zobacz jakie konsekwencje mają Twoje posty. Wielu ludzi czytając je uogólnia i zwraca się przeciwko WSZYSTKIM imigrantom, a nie grupie złodziei okradających Ci cieżarowki. Serdecznie Ci tego wspolczuje i życzę, żeby francuska policja zaczęła Cie jak najszybciej wyręczać w walce z przestępcami. Dla wielu ludzi jestes autorytetem. Twoje slowa ważą więcej. Pamietaj, ze, oprócz zlodzei, z Syrii uciekają tez nieszczesliwi, biedni i uczciwi ludzie. To im trzeba pomoc, a złodzei tępić.
Piszesz, że naród polski stoi za Tobą. Mariusz ja stoje jak najdalej od Ciebie i Twoich metod. A wszystko dlatego, że z dwóch wyrazów na „p” Ty wybierasz pałę, a ja praworządność
(pisownia oryginalna).

Robi się coraz bardziej gorąco.

Skasowany post na FB Pawła Kukiza

Kammel do Kukiza: Paweł, czy pisząc te słowa byłeś trzeźwy?

Tomasz Kammel na swoim FB pisze:

Prosba do Paweł Kukiz i Mariusz Pudzianowski. "Na jej miejscu tez marzylbym o imigrantach." – tak Paweł Kukiz komentuje…

Posted by Tomasz Kammel on 8 luty 2016

Kammel do Kukiza: Paweł, czy pisząc te słowa byłeś trzeźwy?

Kammel do Kukiza: Paweł, czy pisząc te słowa byłeś trzeźwy?

Kammel do Kukiza: Paweł, czy pisząc te słowa byłeś trzeźwy?